23:00

Veče favorita u Premijer ligi

Fudbaleri Čelsija, Liverpula, Mančester sitija, Mančester junajteda i Totenhema ostvarili su pobede u mečevima 16. kola Premijer lige.

Getty images

Najzanimljivije je svakako bilo na Selhrts parku gde je ekipa Žozea Murinja nastavila seriju dobrih rezultata golom Zlatana Ibrahimovića dva minuta pre kraja utakmice.

Prethodno je Pol Pogba u nadoknadi prvog dela doneo prednost gostima posle gužve u kaznenom prostoru, a utisak je da je Francuz možda bio i u nedozvoljenoj poziciji.

Ipak, sudija je u nastavku mnogo više oštetio Junajted. Mekartur je izjednačio u 66. minutu nakon fenomenalnog dodavanje Dilejnija petom, a onda je sudija prvo propustio da dosudi ćist penal gostima u 70. minutu, a samo nekoliko trenutaka kasnije poništio je i čist gol Huanu Mati.

Ipak, pravda je zadovoljena u 88. minutu kada je Zlatan Ibrahimović odlično reagovao na dodavanje Pogbe.

Junajted na šestom mestu sada ima 27 bodova, tri manje od Totenhema koji je savladao Hal sa sigurnih 3:0. Sjajnu formu potvrdio je Kristijan Eriksen koji je dva puta pogodio, a u strelce se upisao i Vanijama.

Lider na tabeli Čelsi ne posustaje iako se mučio u Sanderlendu. Jedini gol u 40. minutu postigao je Fabregas za tim Antonija Kontea koji ima 40 bodova na prvom mestu. Bane Ivanović ušao je u nadoknadi vremena, a Nemanja Matić u 76. minutu.

Drugi je Liverpul koji je sa laganih 3:0 ispravio dva prethodno vezana kiksa. Lalana je postigao dva gola, a pogodio je i Origi za tim Jirgena Klopa koji ima 34 boda.

Veče favorita kompletirao je Mančester siti pobedom protiv votforda rezultatom 2:0. Sabaleta je pogodio u prvom, a Silva u drugom delu. Alaksandar Kolarov odigrao je ceo meč.