Nedelja, 25.09.2016.

16:55

Kalčo: Inter remizirao, Laciju bodovi na Olimpiku

U sedmom kolu Serije A Inter je odigrao nerešeno sa Bolonjom, dok je Lacio sa dva gola savladao Empoli.

Izvor: SM

Autor: SM

EPA/EMILIO ANDREOLI

Sasuolo je minimalnim rezultatom pobedio Udineze, dok je Đenoa, koja je meč završila sa čak dva igrača manje, odigrala nerešen meč sa Peskarom.

Torino je ubedljivo pobedio Romu sa 3:1, a posledni meč u nedelju igraju Fiorentina i Milan u 20.45.

'Nerazuri' su ugostili Bolonju u šestom kolu Serije A i gosti su poveli u 14. minutu pogotkom Matije Destra. Gol za izjednačenje postigao je hrvatski fudbaler Ivan Perišič koji je sjajnim volejem matirao golmana Bolonje Da Kostu. Andrea Ronokija je u 95. minutu imao priliku da svoj tim dovede do pobede, ali je šut glavom završio desno od gola.

Iako je odnos šuteva na kraju bio 22:8 za ekipu iz Milana, Inter je osvojio bod i nalazi se na trećem mestu sa 11 bodova, dok je Bolonja sedma sa deset.

Fudbaleri Lacija pobedili su na svom stadionu Empoli sa 2:0, a strelci su bili Balde Keita i Senad Lulić. Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić igrao je celu utakmicu za Lacio, dok je Filip Đorđević bio na klupi, a Dušan Basta je povređen.

Lacio je peti na tabeli sa deset bodova, koliko imaju i Roma, Kjevo i Bolonja.

Đenoa je imala prednost od 1:0 protiv Peskare na svom terenu, ali je potom ostala sa dva igrača manje, zbog crvenih kartona Ednilsona i Gorana Pandeva, pa su gosti u finišu utakmice izjednačili preko Reja Manaja.

Sasuolo je golom Gregorija Defrela u 34. minutu pobedio Udineze sa 1:0 i zauzima devetu poziciju, dok je Udineze 13. na tabeli.