Subota, 02.04.2016.

19:31

’Het-trik’ Ibrahimovića u trijumfu nad Nicom

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Nicu sa 4:1 u derbiju 32. kola Lige 1, a tri pogotka u tom trijumfu postigao je Zlatan Ibrahimovića.

Izvor: JT

Autor: JT

Getty Images

’Sveci’, koji su uveliko obezbedili novu titulu šampiona Francuske, upisali su 25. pobedu ove sezone i sada imaju 80 bodova na čelu tabele, 25 više od drugoplasiranog Monaka.

Nica je, s druge strane, ostala na trećem mestu, sa 50 bodova, ali joj je ono ugroženo, pošto je prati Olimpik iz Liona, koji ima bod manje, ali i utakmicu manje.

Sjajno veče na „Parku prinčeva“, Ibrahimović je otvorio u 15. minutu na asistenciju Davida Luiza, da bi tri minuta kasnije Ben Arfa dao nadu gostima.

Međutim, švedski fudbaler je svoj drugi gol postigao u 34. minutu, da bi se i Luiz upisao u strelce u 48. Ibrahimović je svoj ’het-trik’ kompletirao u 82. minutu i tako ujedno postavio konačan rezultat utakmice.

Zlatan je na taj način broj svojih golova u prvenstvu ove sezone doveo do 30, a na poslednjih sedam utakmicama ’Svetaca’ u svim takmičenjima postigao je ukupno 11 golova.