22:54

Inter nastavio poteru za Romom

Milanski Inter zabeležio je 15. pobedu u sezoni i nastavio borbu sa Romom za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Getty Images

'Nerazuri' pobedili su Bolonju na Đuzepe Meaci 2:1 (0:0) u poslednjem subotnjem meču 29. kola Serije A.

Ekipa Roberta Mančinija sada ima 54 boda, dva manje od Romanista koji u nedelju igraju gradski derbi sa Laciom, dok je Bolonja ostala deveta sa 36 bodova.

U prvih 45 minuta viđene su dve dobre šanse za domaćina, koji je uglavnom napadao – najpre je Antonio Mirante uspeo da zaustavi pokušaj Edera glavom, da bi srpski reprezentativac Adem Ljajić u 35. minutu sa ivice kaznenog pogodio stativu.

Inter je imao inicijativu i u nastavku, međutim nije uspeo da stvori izgledniju priliku za pogodak, ali je ipak poveo iz prekida u 72. minuta. Marcelo Brozović izveo je korner, Danilo D'Ambrozio sjajno skočio na drugoj stativi i vratio loptu na peterac – odakle usamljeni Ivan Perišić lagano trese mrežu.

Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0 iz gotovo identične situacije. Brozović je još jednom izveo korner iz levog ugla, da bi ovoga puta Miranda spustio loptu do D'Ambrozija koji je sa peterca zakucava u gol.

Gosti su do kraja susreta uspeli samo da unesu dramu počasnim pogotkom Franka Brijence u 90. minutu.

U prvom meču dana, Empoli je remizirao sa Samdorijom u derbiju sredine tabele. Gosti su vodili od 42. minuta, kada je Antonio Kasano proigrao Fabia Kvaljarelu, ali je Vinčenco Laurini, u samom finišu, ipak doneo bod domaćima.