Subota, 13.02.2016.

22:25

Valensija konačno pobedila pod Nevilom

Fudbaleri Valensije pobedili su Espanjol sa 2:1 u 24. kolu Primere i upisali prvi trijumf od dolaska Gerija Nevila na klupu ’Slepih miševa’.

Izvor: JT

Autor: JT

Getty Images

Pred 35.000 navijača na „Mestalji“, Valensija je do trijumfa došla posle preokreta, pošto su gosti iz Barselone poveli, a sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu.

Espanjol je poveo u 52. minutu preko Oskara Duartea, da bi Negredo izjednačio u 71. minutu, a dugo čekanu pobedu Valensiji doneo je Denis Čerišev samo pet minuta kasnije.

Nevil je na klupu Valensije stigao početkom decembra i njegovi igrači su od tada vezali devet utakmica bez trijumfa i mediji su prethodnih dana spekulisali da mu budućnost na „Mestalji“ zavisi od duela sa Espanjolom. Sam engleski stručnjak je više puta isticao da veruje u trijumf uz podršku navijača, a na kraju se ispostavilo da je bilo tako.

Međutim, ’Slepe miševe’ je u subotu predveče prvo čekao šok, pošto je Duarte doveo Espanjol u vođstvo sjajno nadskočivši odbranu, a potom je glavom loptu poslao u mrežu. Valensija je uporno tražila šansu da uzvrati, a ona je došla u 71. minutu, kada je Negredo odlično primio loptu i šesnaestercu i odlično reagovao, a lopta je nekoga pogodila i promenila smer, pa je prevarila golmana gostiju.

Za veliko slavlje Valensije bio zaslužan Čerišev, koji je nedavno stigao na pozajmicu iz Reala, odlično isprativši loptu, a potom je glavom iz blizine poslao u mrežu.

Valensija sada drži 11. mesto na tabeli sa 28 bodova, dok je Espanjol ostao na 17. poziciji sa 22.

Nekoliko sati ranije, Viljareal je sa 1:0 slavio protiv Malage golom Soldada u 18. minutu. Srpski fudabler Antonio Rukavina posmatrao je sa klupe trijumf svog tima.

’Žuta podmornica’ je tako zadržala četvrto mesto sa 48 bodova, 16 manje od vodeće Barselone koja ima dve utakmice manje. Malaga je deseta sa 30 bodova.

U poslednjoj utakmici dana, Deportivo la Korunja i Betis su igrali 2:2 posle nekoliko preokreta. Domaći tim je poveo preko Aleksa Bergantinjosa u 15. minutu, a Šarli Musonda je izjednačio samo pet minuta kasnije, da bi Huan Vargas doneo prednost Betisu golom u 37. minutu. Bod Deportivu doneo je Fajsal Fajr u 51. minutu.

Deportivo je posle tog remija ostao na devetom mestu sa 32 boda, dok je Betis na 13 poziciji sa šest bodova manje.