Nedelja, 30.08.2015.

16:24

Dva gola Tadića za prvu pobedu 'Svetaca'

Ekipa Sautemptona stigla je do prve pobede u novoj sezoni Premijer lige, pošto je savladala Norič Siti 3:0 (1:0), u pretposlednjem meču četvrtog kola.

Beta/Nigel French/PA via AP

'Sveci, koji su zabeleži tek drugi trijumf u takmičarskoj sezoni 2015/2016, stigli su do ukupno petog boda i bega sa dna tabele, dok su 'Kanarinci' doživeli drugi poraz.

Činilo se da u prvih 45 minuta neće biti pogodaka, ali je daleko bolju igru svog tima krunisao Gracijano Pele – da bi Dušan Tadić, sa dva gola, u nastavku postavio konačan rezultat.

Posao svom timu dodatno je otežao defanzivac Stiven Vitaker, pošto je u razmaku od samo četiri minuta zaradio dve javne opomene i otišao na tuširanje.

Posebno glup je bio prvi žuti karton, kada je sprečio igrača domaćih da izvede aut povlačenjem za vrat.

Konkrentniju igru svog tima Pele je pretvorio u vođstvo u prvom minutu nadoknade, posle asistencije Saida Manea.

Nastavio je Soton sa napadima i od starta nastavka, da bi srpski reprezentativac za 180 sekundi rešio pitanje pobedika.

Najpre je u 64. minutu, posle novog prodora i asistecnije Manea, sa druge stative pogodio dalji ugao gola savladao Rudija. Samo nekoliko napada kasnije, Senegalac je centirao, Pele pokušao glavom, a Tadić sjajno ispratio akciju i sa samo metar ćušnuo loptu u praznu mrežu.