Četvrtak, 26.02.2015.

22:30

Prekid u Roterdamu zbog rasista

Utakmica između Fejenorda i Rome, revanš meč 1/16 finala Lige Evrope prekinuta je u 56. minutu duela u Roterdamu.

Duel na De Kojpu je prekinut na 15 minuta na insistiranje sudija, nakon što su domaći navijači podivljali zbog isključenja Mičela te Vredea.

Čim je sudija pokazao crveni karton, krenule su rasističke uvrede s tribina, gde su navijači organizovano držali rekvizite u obliku banane, te njima gađali tamnoputog napadača Rome Žervinja.

Pojedini mediji prenose i da je sudija pogođen predmetom u glavu. Igrači i stručni štabovi su pobegli u svlačionice.

U trenutku prekida Roma je vodila 1:0, golom Adema Ljajića u drugom minutu nadoknade vremena prvog dela meča.

Posle skoro 15 minuta pauze igrači su se vratili na teren, pa je meč nastavljen.

Utakmica je u nastavku još jednom na kratko prekinuta dok sudija nije pokupio novčiće kojim su navijači domaćeg tima gađali gostujuće igrače.