Nedelja, 28.12.2014.

19:09

Njukasl zagorčao Evertonu NG

Fudbaleri Njukasla savladali su Everton 3:2 posle preokreta, u pretposlednjem meču 19. kola Premijer lige.

"Karamele" su povele u gostima golom Konea već u petom minutu, ali su Sise, Peres i Kolbek doneli preokret za pobedu domaćina. Miralas je samo ublažio poraz gostiju pet minuta pre kraja.

Njukasl se prvom pobedom posle tri poraza učvrstio u sredini tabele, dok Everton u novu godinu ulazi sa samo pet bodova od zone ispadanja, nakon četiri poraza u poslednjih pet kola.

Everton je poveo već iz prve prilike, Šimus Kolman je pronašao Arunu Konea koji je iz prve loptu poslao i mrežu.

Pet minuta kasnije Samjuel Eto propušta šansu da duplira vođstvo gostiju, što je deset minuta pre poluvremena kaznio Papis Sise koji volej udarcem uspeva da savlada Džeka Roblesa.

Već u šestom minutu drugog dela igre Njukasl stiže do preokreta. Otkrovenje sezone Španac Ajose Peres posle dodavanja Čika Tiotea šalje loptu u donji levi ugao za 2:1.

Nakon 15-ak minuta mirne igre "svrake" potvrđuju pobedu. Džek Kolbek je dobio loptu u kaznenom prostoru i brzom reakcijom je poslao pored leve stative.

Tri minute posle toga golman Evertona uspeva da spreči Sisea da postigne četvrti gol, da bi šest minuta pre kraja Kevin Miralas vratio Everton u igru.

Ipak, u nadoknadi vremena domaćin je bio bliži novom golu, ali sjajni Peres pogađa stativu.

Poslednje kolo u Premijer ligi u 2014. obeležili su remiji vodećih timova, prvo Mančester Junajteda, potom Čelsija, a onda i Mančester Sitija.