Subota, 06.12.2014.

20:20

Ljajić spasao Romu u 93. minutu

Fudbaleri Rome uspeli su da se spasu poraza protiv Sasuola 2:2 (0:2) u poslednjim trenucima meča, a junak domaćeg tima bio je Adem Ljajić sa dva pogotka.

'Vučica' je imala priliku da pobedom priđe na samo bod zaostatka vodećem Juventusu, ali su gosti posle nešto manje od dvadeset minuta igre imali dva gola prednosti.

Simone Zaza je najpre bio precizan u 15. minutu, a zatim i 180 sekundi kasnije. Ipak, povremeni reprezentativac Srbije vratio je svoj tim u igru u 78. minutu iz penala, da bi u 93. doneo sprečio poraz.

Roma sada ima 32 boda, tri manje od 'Stare dame', dok je Sasuolo ostao deveti sa 19.

U drugom meču dana Torino i Palermo remizirali su u Torinu 2:2, pa su obe ekipe ostale u donjem delu tabele. 'Bikovi' su 15. sa 13 bodova, dok je ekipa sa Sicilije 11. sa 18.

Gosti su dva puta vodili, golovima RIgonija u 16. i Dibale u 43. minutu, ali su domaći uspevali oba puta da se vrate. Najpre je Martines izjednačio u 35. minutu, da bi konačan rezultat meča postavio Glik u 63. Bivši igrač Crvene zvezde Nikola Maksimović odigrao je ceo meč za domaće, dok je Milan Milanović, takođe bivši omladinac crveno-belih presedeo duel na klupi gostiju.

Roma je preuzela posed od samog starta meča, ali je sjajni napadač gostiju uspeo da kazni nonšalanciju De Santisa. Iskusni čuvar mreže je dobio povratnu loptu u peterac, imao vremena da izabere šta želi da uradi s njom, ali je oklevao, pa je Zaza to iskoristio i klizećim startom je ubacio u mrežu.

Nisu domaći uspeli ni da uzvrate, a već je bilo 2:0. Misiroli je poslao divnu loptu u prostor, a reprezentativac Italije izbio sam pred gol i zakucao loptu pod prečku. Pokušala je Roma da smanji deficit do odlaska na odmor (šutevi 14:3), ali Destro, Iturbe i Ljajić nisu bili precizni.

Sve je postalo još gore po domaće u petom minutu nastavka, kada je kapiten Danijele De Rosi isključen zbog drugog žutog kartona. Nadu ekipi Rudija Garsije vratio je povremeni reprezentativac Srbije u 78. minutu, kada je uspešno realizovao penal, posle igranja rukom Šimea Vrsaljka.

Činilo se da će gosti uspeti da stignu do sva tri boda, ali su ipak morali da se zadovolje samo jednim. Igrao se treći minut nadoknade, Žervinjo je povukao akciju po desnom boku i gurnuo je u prostor za Florencija, ovaj je poslao oštro po zemlji na drugu stativu – a Ljajić je zakucao u praznu mrežu.

Bio je to osmi gol bivšeg igrača Partizana u sezoni.