Juventus iskoristio kiks Rome

Fudbaleri Juventusa iskoristili su kiks Rome i ponovo se osamili na prvom mestu tabele Serije A.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Juventus je u subotu slavio na gostovanju Empoliju sa 2:0, golovima Andree Pirla i Alvara Morate u drugom poluvremenu.

'Stara dama' sada ima 25 bodova iz 10 utakmica, tri više od drugoplasirane Rome.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a viđena je po jedna dobra prilika na obe strane. Prvo je Đanluiđi Bufon odbranio udarac Pjotra Zjelinskog, da bi neprecizan bio i Arturo Vidal.

Ipak, bedem domaćih konačno je probio Andrea Pirlo u 61. minutu, kada je iz slobodnjaka pogodio donji levi ugao gola Basija.

Samo desetak minuta kasnije Morata je postavio konačan rezultat, koji je slabijom levom nogom pogodio suprotne raklje sa nekih 14-15 metara.