Sjajni Napoli skinuo Romu sa vrha

Fudbaleri Napolija onemogućili su ekipu Rome da bar na nekoliko sati zauzmu čelo tabele Serije A, pobedom na domaćem terenu.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Napoli je slavio rezultatom 2:0, a strelci su bili bivši igrači Real Madrid Gonsalo Iguain i Hose Kaljehon.

Roma je ostala na drugom mestu sa 22 boda koliko ima i Juventus sa utakmicom manje, dok je Napoli poziciju ispod sa 18.

Utakmica na 'San Paolu' počela je odlično po domaćine, pošto je Napoli poveo već u prvom pravom napadu. Insinje je prihvatio loptu na desnoj strani, uneo je unutra i namestio se na šut. Oprobao je udarac, lopta je na putu do gola udarila Hamšika I prevarila odbranu, Iguain je sačekao i uhvatio volej u padu, iz okreta.

Fenomenalan pogodak na samom startu meča dao je krila domaćim igračima koji su krenuli još ofanzivnije ka golu Morgana De Sanktisa.

Najbolje šanse u prvom poluvremenu propustili su Hose Kaljehon tri i Lorenco Insinje dva puta, dok se u finišu tog dela igre u listu strelaca mogao upisati i Slovak Marek Hamšik.

'Vučica' se malo probudila na startu drugog poluvremenu, pa je jedinu šansu za goste propustio Florenci u 53. minutu, nakon sjajnog dodavanja Miralema Pjanića.

Usledio je i pokušaj Rafaela Kabrala na drugoj strani, ali golova nije bilo sve do finiša meča. U 85. minutu Kaljehon je potvrdio trijumf Napolitanaca, kada je posle ubacivanja Iguaina sa levog boka stigao do lopte pre istrčalog golmana i odbrane, i ubacio je u mrežu.