Subota, 27.09.2014.

22:30

Simeoneova mašina pregazila Sevilju

Atletiko Madrid odigrao je najbolji meč u ovoj sezoni i sa 4:0 savladao Sevilju u utakmici koja je trebalo da bude derbi 6. kola Primere.

"Jorgandžije" su gazile rivala od prvog do poslednjeg minuta, a već na poluvremenu su golovima Kokea i Niguesa rešili meč.

Andalužani su u nastavku dobro parirali domaćinu do samog finiša, kada su se potpuno raspali, a to Garsija pogotkom iz penala i Himenes na asistenciju Kokea pretvorili u ubedljivu pobedu Atletika.

Atletiko je petom pobedom u poslednjih sedam duela sa Seviljom (nije poražen od 2010) stigao do četvrte pobede i 14. boda u prvenstvu, dva iza lidera Barselone.

Sevilja je doživela prvi poraz u šampionatu pa je ostala na četvrtoj poziciji sa bodom manje od "jorgandžija".

U subotu je Barselona takođe bila moćna, dok je uz mnogo sreće slavio i Real Madrid.