Subota, 10.05.2014.

17:30

Zvezda na trijumf od 26. titule

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Slobode u Užicu 2:0(2:0) u meču 28. kola Jelen Superlige i došli na trijumf od osvajanja 26. titule prvaka.

Ukoliko crveno-beli savladaju ekipu OFK Beograda u narednom kolu (četvrtak, 19h) i teoretski će kolo pre kraja vratiti titulu na "Marakanu", posle šest sezona.

Meč je počeo idealno po goste iz Beograda, jer je Nenad Milijaš već u 4. minutu bio precizan iz slobodnog udarca. Konačan rezultat postavio je Nejc Pečnik posle solo prodora, pet minuta pre odlaska na odmor.

Nešto ranije, završena su četiri meča tekućeg kola, posle kojih je borba za opstanak još zanimljivija, dok se dva meča igraju u večernjem terminu.

Zvezda je u drugom delu igre rutinski odradila posao, pokušali su crveno-beli na startu drugih 45 minuta da reše pitanje pobednika, ali Milijaš, Pečnik i Mrđa nisu uspeli da po treći put savladaju Rankovića.

Najbolju priliku za domaće na meču propustio je Japanac Šohei Okuna, na kraju prvog dela igre, ali je sa samo nekoliko metara prebacio ceo gol. Sloboda je dobar deo vremena u nastavku imala loptu u nogama, ali igrači Ljubiše Stamenkovića se nisu najbolje snalazili u poslednjoj trećini terena.

Ekipa iz Užica se posle ovog poraza nalazi na mestu koje vodi u baraž za Prvu ligu Srbije.

Crvena zvezda će prvu priliku za proslavu titule imati u četvrtak protiv OFK Beograda, dok će Sloboda u goste direktom konkurentu – Donjem Sremu.

Ipak, sve može da bude gotovo već i za nekoliko sati, ukoliko Voždovac savlada Partizan na JNA.

Sastavi:

Sloboda: Ranković, Terzić, Raković, Lovrić, Gojković, Peči (Jovanović 76), Knežević, Maksimović, Žeravica, Okuno, Tijago

Crvena zvezda: Bajković, Pečnik, Pavićević, Kelhar, Mijailović, Kovačević, Lazović (Petković 89), Milijaš, Ninković (Savićević 75), Mrđa, Kasalica (Gogić 63)

Zvezda je povela već posle četiri minuta igre! Dragan Mrđa je oboren na 19 metara od gola, posle dobrog pâsa Ninkovića, kada ga je jedan defanzivac Slobode povukao za dres. Kod lopte su se našli Darko Lazović i Nenad Milijaš, a kapiten gostiju je lukavim udarcem poslao loptu po zemlji, pored živog zida, u bliži ugao gola Rankovića – 0:1.

Domaći su pokušali brzo da odgovore, a solidan pokušaj imao je Galvao. Ipak, crveno-beli su brzo povratili kontrolu i nastavili da stvaraju šanse. Međutim, Sloboda se ponovo oslobodila i za kratko stvorila dve solidne prilike. Najpre je Galvao, posle dobre akcije celog tima, odlično zalomio Pavićevića i Bajkovića na roglju peterca i imao prazan gol, ali se Miloš Ninković vratio I intervenisao u poslednji čas.

Već u sledećem napadu domaći su pripretili preko desnog krila, ali je centaršut ka usamljenom Žeravici bio neprecizan.

Usledio je period igre na sredini terena, sa većim brojem faulova, a dve ekipe uglanom prete iz polukontri. Ponovo je Galvao pokušao da solo prodorom stvori šansu za svoj tim, ali ga je Pavićević zaustavio faulom.

Nedugo zatim, Zvezda je imala dve solidne prilike posle kornera Milijaša, ali nije bilo promene rezultata.

Novu šansu za goste iz Beograda imao je Dragan Mrđa posle pola časa igre, snažno je šutrao sa desetak metara, ali je čuvar mreže Slobode dobro intervenisao I odbio loptu.

Nastavila je Zvezda da kontoliše igru, u nameri da do poluvremena duplira prednost, a takav pristup isplatio im pet minuta pre odlaska na odmor. Slovenac Nejc Pečnik, koji već neko vreme obavlja ulogu desnog beka, odlično je ušao sa desnog boka u sredinu, pretrčao nekoliko čuvara i uputio precizan udarac po zemlji – a lopta je od stative završila u golu – 0:2.

Mogla je Sloboda pre odlaska na odmor da se vrati u meč, ali je Japanac Šohei Okuno promašio prazan gol sa samo tri metra. Galvao je još jednom kreirao ozbljnu priliku, poslao loptu sa levog krila po zemlji na drugu stativu. Bajković je ostao na prvoj stativi, ali je Japanac iz klizećeg prebacio gol.

Nastavili su crveno-beli sa ofanzivnom igrom i na startu drugog dela igre. Prvu šansu imao je Milijaš, posle prekida koji je izveo Lazović, da bi u nastavku akcije zapretio i Pečnik, ali je i njegov udarac izblokiran.

Posle uvodne inicijative gostiju Sloboda je uspela da preuzme kontrolu, pa se lopta uglavnom nalazi na polovini Crvene zvezde. Nisu domaći igrači uspeli ozbljnije da zaprete Bajkoviću, jer su defanzivci tima sa "Marakane" u nekoliko navrata intervenisali u osudnom trenutku.

U narednih petnestak minuta nije bilo opasnih situacija ispred golova dveju ekipa. Sloboda je i dalje nešto agresivnija, ali ne uspeva da stvori konkretnu priliku.

U međuvremenu, Slaviša Stojanović je odlučio da ubaci Vukana Savićevića umesto Miloša Ninkovića, dok je s druge strane Sašu Pečija zamenio Lazar Jovanović.

Do kraja susreta viđeno je još nekoliko uzbuđenja s obe strane. MIlijaš je ponovo pokušao iz slobodnjaka, ali ovoga puta nije bio precizan. Odlićnu priliku da Slobodi donese barem utešni pogodak propustio je Maksimović u 88. minutu. Odbrana Zvezde ga je zaboravila, ali on nije uspeo da pogodi okvir gola.