Subota, 05.04.2014.

17:56

Atletiko iščupao sva tri boda

Fudbaleri Atletika pobedili su Viljareal u Madridu sa 1:0 u prvom subotnjem meču 32. kola španske Primere.

Izvor: SO

Autor: SO

Odlučujući pogodak postigao je Raul Garsija u 14. minutu – on je najbolje reagovao posle kornera Kokea i glavom je sproveo loptu u mrežu.

Atletiko je odigrao jednu od slabijih utakmica ove sezone, ali je ipak uspeo da osvoji sva tri boda i da se dodatno učvrsti u vrhu tabele.

Na Visente Kalderonu nije viđeno mnogo šansi, mada su domaći navijači bili zabrinuti zbog pritiska ’Žute podmornice’ u poslednjih petnaestak minuta. Malo je nedostajalo da u 90. minutu Aldervild postigne autogol, ali Atletiko je imao sreće.

Osim toga, dobre prilike propustili su Kani i Trigeros, a Atletiko je najbliži drugom pogotku bio preko Vilje i Godina.

Atletiko je tako obezbedio prvo mesto i na kraju 32. kola, sada ima 79 bodova.