Subota, 29.03.2014.

00:29

Kostić režirao poraz PSV-a

Mladi srpski reprezentativac Filip Kostić blistao je u pobedi Groningena nad PSV-om od 3:2.

PSV je poveo preko Depaja, ali Kostić je uz potencijalnog zemljaka Rišaira Živkovića kreirao preokret Groningena u prvom poluvremenu asistencijom za saigrača i golom.

U nastavku Lokadija je izjednačio iz penala, ali je u drugom delu meča Šeri vratio prednost doneo veliku pobedu gostima u Ajndhovenu.

PSV je prvim porazom nakon serije od osam pobeda ostao na šest bodova zaostatka uz dva meča više od lidera Ajaksa, dok je Groningen drugom uzastopnom pobedom ponovo u igri za plej-of za Ligu Evrope.

U subotu je Herakles slavio nad NEK-om u Nijmegenu nakon preokreta, dok su Vitese i Herenven igrali 2:2.

Ajaks će šansu da iskoristi kikseve PSV-a i Herenvena (oba po 53 boda) imati u nedelju, ali u Amsterdam dolazi glavni konkurent za titulu Tvente, koga samo pobeda ostavlja u igri.