Petak, 29.11.2013.

23:32

Liga 1: Marsej siguran, PSŽ – Lion

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su Monpelje sa 2:0 u prvom meču 15. kola Lige 1.

Izvor: JT

Autor: JT

Trijumf Marseju doneli su Tovan golom u 26. minutu i Klifa u poslednjem minutu susreta.

Olimpik je tako došao do osme pobede ove sezone i sada ima 27 bodova i bez obzira na rezultate svojih rivala ostaće na četvrtom mestu tabele i posle ovog vikenda. Monpelje je, s druge strane, ostao na 16. poziciji sa skorom od dve pobede, devet remija i četiri poraza, odnosno 15 bodova.

Ostali mečevi 15. kola igraju se tokom vikenda, a derbi je na programu u Parizu, gde vodeći Pari Sen Žermen u nedelju dočekuje Olimpik iz Marseja. ’Sveci’ trenutno imaju 34 boda na čelu tabele, četiri više od Lila, koji u subotu gostuje Valensijenu.

Trećeplasirani Monako, koji ima bod manje od Lila, u subotu dočekuje Ren u jednom od najzanimljivjih susreta 15. kola.