Subota, 16.11.2013.

16:57

Remi Oranja i Samuraja

Fudbalske reprezentacije Holandije i Japana odigrale su nersešeno 2:2 u prijateljskom susretu u Genku.

U ostalim mečevima u subotu Ekvador i Argentina su odigrali bez golova, a Jamajka je izgubila od Trinidad i Tobaga.

Holandija je došla u vođstvo u 12. minutu preko Rafaela van der Varta, a na 2:0 je povisio Arjen Roben u 39. Japan je do kraja prvog poluvremena uspeo da smanji golom Juje Osake, a konačan rezultat je postavio Kejsuke Honda u 60. minutu.

Holandija i Japan su obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu.

U petak veče Čile je savladao Englesku na Vembliju, dok su Italija i Nemačka igrali 1:1.