Kaledonjani jure Kivije

Fudbaleri Novog Zelanda i Nove Kaledonije očekivano su zabeležili nove pobede u kvalifikacijama za SP u Brazilu.

Novozelanđani su nastavili put ka novom baražu, ali su prvi pratioci bili još ubedljiviji.

Kaledonci su blistali u Numei, pobedivši Solomonska Ostrva još ubedljivije nego pre četiri dana. Odluka će izvesno pasti u duelu na Novom Zelandu, koji se igra 22. marta.

U petak su Kaledonjani dobili Solomonce 6:2, ali su četiri gola postigli u završnih desetak minuta.

Ovog puta je do poluvremena sve bilo poznato – golove su postigli Žorž Gop-Fenepež, Roj Kajara, Iamel Kabeu i Sezar Lolohea.

U pretposlednjem minutu meča Lolohea je potvrdio trijumf i nastavio najbolju sezonu u istoriji fudbala na tom ostrvu.

Novi Zeland je teško izašao na kraj sa Tahićanima. Majkl MekGlinči, nekada igrač Seltika i Madervela, dao je gol već u trećem minutu.

Međutim, usledilo je jednoipočasovno mučenje, u kojem su čak i gosti mogli da postignu šokantni gol.

Odluka je pala u samom finišu – najpre je Kris Kilen iz odbitka pogodio u 90. minutu, a onda MekGlinči još jednom u sudijskoj nadoknadi.

Posle 4 kola jasno je da Tahiti i Solomonska ostrva nemaju ni teoretske šanse da stignu do baraža, u kojem će najbolji tim Okeanije igrati sa četvrtim iz zone CONCACAF.