Nedelja, 02.09.2012.

16:52

Prvi trijumf Arsenala

Fudbaleri Arsenala zabeležili su prvi trijumf u šampionatu, pošto su u trećem kolu Premijer lige pobedili domaći Liverpul sa 2:0 (1:0).

Izvor: MJ

Autor: MJ

Izabranici Arsena Vengera su rešili problem realizacije, koji je nastao nakon odlaska Robina van Persija u Mančester Junajted.

Arsenal je do ovog kola bio jedini tim u ligi koji posle dve utakmice nije uspeo da postigne gol.

Mrežu Liverpula načeo je Lukas Podolski u 31. minutu, golom iz kontre, a sudbinu domaćina zapečatio je Santi Kazorla u 68. minutu oštrim udarcem iskosa sa oko 10 metara. Interesantno je da je kod prvog gola asistent je bio Kazorla, a kod drugog Podolski.

Arsenalu je ovo prva pobeda posle dva remija, dok Liverpul sada ima remi i dva poraza.

Od 17 sati sastaju se još Njukasl - Aston Vila i Sautempton - Mančester Junajted.