Subota, 28.04.2012.

20:19

Roma pokvarila račun Napoliju

Fudbaleri Palerma i Katanije odigrali su nerešeno 1:1, a Kaljari i Kjevo remizirali su bez golova u 35. kolu italijanske Serije A.

Izvor: SO

Autor: SO

U poslednjem meču dana Roma i Napoli odigrali su nerešeno 2:2 na Olimpijskom stadionu u Rimu.

U derbiju Sicilije poveli su gosti golom Nikole Legrotaljea u 25. minutu, a bod Palermu doneo je Fabricio Mikoli u 47. minutu.

Katanija je do vodećeg gola došla sredinom prvog poluvremena, pošto je štoper Legrotalje glavom sproveo loptu u mrežu nakon što mu je na isti način asistirao Barijentos.

Ipak, Palermo početkom drugog poluvremena Mikoli je u kontri iskoristio dodavanje Bertola i svojim 13. golom u Kalču doneo je bod Palermu. Srpski fudbaler Milan Milanović presedeo je celu utakmicu na klupi Palerma.

Kjevo četvrtu utakmicu u nizu nije postigao gol, ali sada će ’leteći magarci’ biti zadovoljni ishodom jer su uspeli da odole Kaljariju na Sardiniji. Rezultat odgovara obema ekipama jer su se na taj način dodatno približile opstanku u ligi.

Napoli je bio nadomak pobede nad Romom, ali Napolitanci ipak nisu uspeli da se približi plasmanu u Ligu šampiona. Rimljani su poveli golom Markinja, preokrenuli su gosti sjajnim golom Sunige i pogotkom Kavanija, ali je Simplisio na dva minuta do kraja doneo bod 'vučici' i tako je učinio uslugu Rominom gradskom rivalu Laciju.