Sreda, 11.04.2012.

23:55

Ronaldo "torpedovao" Atletiko

Fudbaleri Real Madrida pregazili su gradskog rivala Atletiko sa 4:1 (1:0) u gostima i vratili prednost ispred Barselone na četiri boda.

Kao i u prvom duelu sa "jorgandžijama", i na "Visente Kalderonu" je briljirao Kristijano Ronaldo koji je postigao tri i namestio poslednjih gol.

Radamel Flakao je u međuvremenu izjednačio na 1:1, početkom drugog poluvremena, ali domaći tim nije imao rešenja za fenomenalnog Ronalda.

Portugalac je prvi gol postigao sjajnim šutem iz slobodnog udarca u 25. minutu, da bi u 68. još jednim "torpedom" savladao golmana Atletika. Sedam minuta pre kraja najskuplji fudbaler sveta je iz penala postigao 40. gol u sezoni. Da nije samo golgeter, Ronaldo je potvrdio pet minuta kasnije kada je odlično proigrao Kaljehona, a ovaj loptu poslao kroz noge golmana rivala.

Pobedom se na treću poziciju vratila Valensija koja je sa 4:1 pregazila Rajo Valjekano, golovima dvostrukog strelca Žonasa, te Albe i Ernandesa. Levante je prokockao šansu da se vrati na mesto koje vodi u Ligu šampiona pošto je poražen u Hihonu od Sportinga 3:2, iako je do 74. minuta imao prednost.

Atletik Bilbao je osvojio samo bod u Granada, ali Baskijci i sa njim mogu da budu zadovoljni jer su gubili 2:0 do 81. minuta, i tek posle isključenja domaćeg igrača uspeli da stignu do rezultata.