Nedelja, 25.03.2012.

14:29

JSL: Pobede Partizana i Smedereva

Odigrana su poslednja dva meča 20. kola Jelen Superlige u kojima su gosti zabeležili dve pobede. Partizan je golovima Tomića u Kuli pobedio Hajduk sa 2:0.

Izvor: AK UŽ

Autor: AK UŽ

Smederevo je u Lučanima pobedilo Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 1:0.

Partizan je u Kuli poveo u 31. minutu kada je Nemanja Tomić postigao gol sa bele tačke. Prethodno je štoper gostiju Vasiljević povukao u šesnaestercu Eduarda, a sudija Dimitrijević dosudio penal za "crno-bele".

Zatim je i isključio Vasiljevića pa su Kuljani do kraja meča igrali sa igračem manje. Konačan rezultat posle uspavljujućeg drugog poluvremena postavio je Nemanja Tomić svojim drugim golom na meču u 89. minutu. Na ovom meču je igrao i standarni prvotimac Partizana bugarski reprezentativac Ivan Ivanov iako mu je tokom noći umrla majka.

Utakmica u Kuli počela je minutom tišine u pomen žrtava poginulih tokom NATO bombardovanja 1999. godine.

Prvih 15-ak minuta domaći tim je bio konkretniji od šampiona, lako oduzimao loptu "crno-belima" na sredini terena, a jednom je morao da interveniše i Vladimir Stojković.

Prvi ozbiljniji pokušaj gosti su imali u 15. minutu kada je Aksentijević ukrao loptu na sredini terena, sam istrčao po desnoj strani, ali je njegov centaršut završio preko gola.

Za razliku od navijača koji su bez prestanka pevali, igrači Partizana su bili neprimetni na terenu u Kuli i u nastavku prvog dela.

“Crno-beli“ su se mučili sve do 30. minuta kada je posle pasa Babovića pred gol, Marković je propustio loptu, na nju je krenuo Eduardo, ali ga je Vasiljević povukao za ruku i oborio.

Štoper Hajduka je dobio direktan crveni karton jer je na neregularan način sprečio gol šansu, a Partizan je dobio jedanaesterac.

Penal je izveo Nemanja Tomić koji je bio siguran i sa "bele tačke" doneo prednost Partizanu od 1:0. Bio je to osmi gol Tomića u 18. meču ove sezone u JSL.

U 37. minutu nova prilika za Partizan. Lazar Marković je dobro prošao po desnoj strani i šutirao, Perić je zaustavio njegov udarac, ali se lopta ponovo odbila do Markovića koji je po drugi put šutirao, ali je njegov udarac rukom zaustavio defanzivac gostiju, a glavni sudija je pokazao da se igra nastavi.

Na drugoj strani terena je dva minuta kasnije posle kornera visoko preko gola šutirao Novković. U poslednjem minutu prvog poluvremena Eduardo je sa 20ak metara šutirao ka golu gostiju, ali je Perić ponovo bio siguran. Posle prvog poluvremena "crno-beli" su imali gol prednosti i igrača više na terenu.

U drugom poluvremenu nije bilo pravih prilika ispred golova Stojkovića i Perića. Eduardo je u drugom minutu nastavka pokušao sa 10ak metara da šutira, ali je njegov udarac izblokiran. Prvu priliku u drugom poluvremenu gosti su imali u 58. minutu kada je Hadžibulić šutirao preko gola.

Trener gostiju Zoltan Sabo je u 70. i 75. minuta na teren poslao Lalića i Goločevca umesto Veselinovića i Hadžibulića. Nemanja Tomić je u 73. minutu dobro šutirao iz velike udaljenosti, ali je Perić bio siguran. Dva minuta kasnije posle kornera Babovića Lazar Marković je šuturao glavom, ali je lopta otišla preko prečke.

Konačan rezulat svojim drugim golom na meču postavio je Nemanja Tomić u 89. minutu. Rezervista Zvonimir Vukić je sjajno proigrao Tomića koji je lako savladao Perića za konačnih 2:0 i treću prolećnu pobedu "crno-belih".

Hajduk: Perić - Pauljević, Mujdagić, Vasiljević, Fejsa - Maksimović, Čovilo, Novković - Bubalo (Paunović), Hadžibulić (Goločevac), Veselinović (Lalić)
Partizan: Stojković, Aksentijević, Rnić, Ivanovi, Stanković, Kamara, Tomić, Smiljanić, Babović (Saša Marković), Lazar Marković (Dijara), Eduardo (Vukić)