Ponedeljak, 02.01.2012.

20:32

Pobeda Fulama posle preokreta

U poslednjoj utakmici 20. kola engleske Premijer lige odigranoj u subotu Fulam je na "Krejven Kotidžu" posle velikog preokreta pobedio Arsenal sa 2:1 (0:1).

Arsenal je poveo prvim golom defanzivca Košćenlija ove sezone u 21. minutu, posle dodavanja Arona Remzija.

Činilo se da će se i peta utakmica u Premijer ligi odigrana u ponedeljak završiti pobedom gostujućeg tima, ali je Arsenal u 78. minutu ostao sa igračem manje na terenu pošto je Đuru opravdano dobio drugi žuti karton posle grubog prekršaja.

Ekipa koju sa klupe vodi Holanđanin Martin Jol je onda krenula ofanzivnije i u 85. minutu došla do izjednačenja. Strelac je bio Sidvel glavom iz neposredine bilze a aistirao mu je takođe udarcem glavom Filip Senderos. Odličnu priliku da ranije postigne gol za Fulam propustio je Brajan.

Pobedonosni gol postiže Bobi Zamora u 92. minutu utakmice pošto je ostao sam na nekih 6-7 metara od gola Arsenala.

Rezultate i izveštaje sa ostalih utakmica 20. kola Premijer lige odigranih u ponedeljak možete pročitati ovde.