Petak, 09.12.2011.

22:46

Šalke slavio golovima u prvom delu

Fudbaleri Šalkea pobedili su Hertu sa 2:1 (2:1) u prvom meču 16. kola Bundeslige i izjednačili se sa liderom Bajernom na vrhu tabele.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Šalke je na gostovanju u Berlinu poveo u 20. minutu preko najboljeg strelca lige Klas-Jana Huntelara koji je postigao svoj 15 gol u prvenstvu.

Samo pet minuta kasnije Gustavo Ramos je na asistenciju Rafaela glavom izjednačio, ali je u finišu poluvremena Finac Temu Puki prelepim golom posle dodavanja Raula doneo pobedu Šalkeu.

Šalke se pobedom probio na drugo mesto na tabeli i ima 31 bod koliko i prvoplasirani minhenski Bajern koji igra u nedelju svoj meč 16. kola.

Nakon niza derbija aktualni prvak Borusija u 16. kolu napokon ima lakši zadatak jer dočekuje “davljenika” Kajzerslautern. Druga Borusija koja prati lidera Bajern, onda iz Menhengladbaha gostuje novom Bundesligašu Augsburgu, poslednjeplasiranom timu na tabeli.

Lider Bajern nakon duela sa Burusijama očekuje nezgodno gostovanje Štutgart u derbiju juga Nemačke. Ekipa Zdravka Kuzmanovića ne blista, ali se bori za mesto u Evropi. Volfsburg gostuje sve boljem Verderu Bremenu, a interesantan duel očekuje se u meču Hanovera i Bajera.