Subota, 05.02.2011.

20:26

Prvi poraz lošeg Junajteda

Lider Premijer lige Mančester junajted doživeo je prvi poraz u sezoni jer je sa 2:1 izgubio od Vulverhemptona.

"Crveni đavoli" su poveli već u trećem minutu na "Molinou" golom Nanija, ali je već u 10. izjednačio Elokobi.

Pet minuta pre kraja poluvremena Kevin Dojl je iskoristio centaršut Nenada Milijaša i doneo preokret, a kasnije se ispostavilo i pobedu "vukovima".

Milijaš je meč završio u 89. minutu, a ceo meč za Junajted odigrao je Nemanja Vidić. Međutim, kapiten lidera nije imao svoj dan, zakasnio je da interveniše u 10. minutu kada je Elokobi izjednačio.

Vulverhempton je i dalje poslednji na tabeli Premijer lige sa 24 boda, koliko imaju Birmingem i Vest Hem. Vulvsi su ove sezone pored Junajteda pobedili šampiona Čelsi na "Molinou" i Liverpul u gostima.

Junajted je tako propustio šansu da se dodatno odlepi od prvog pratioca Arsenala koji je ranije u toku dana remizirao sa Njukaslom 4:4, i pored prednosti od četiri gola.