Primera: Barsa i Real bez greške

Fudbaleri Barselone i Real Madrida upisali su nove pobede u 10. kolu španske Primere i tako nastavili borbu za lidersku poziciju na tabeli.

Izvor: LB

Autor: LB

Barselona je na strani pobedila Hetafe sa 3:1, dok je ’kraljevski klub’ bez problema slavio u gradskom derbiju, pošto je savladao Artletiko rezultatom 2:0.

Izabranici trenera Žozea Murinja su tako sačuvali prvo mesto na tabeli. Real sada ima 25 bodova, jedan više od Barselone. Treći je Viljareal koji je sakupio 23 boda.

Poslednji meč 10. kola na programu je u ponedeljak kada se sastaju Sevilja i Valensija.

Barsa je do novog trijumfa došla zahvaljujući golovima Lea Mesija u 23, Davida Vilje u 35. i Pedra u 64. minutu. Domaći tim je u 70. minutu, pogotkom Manua iz penala, ublažio poraz. Prethodno je Đerar Pike igrao rukom u kaznenom prostoru, zbog čega je dobio drugi žuti karton. I domaći tim je završio meč sa deset igrača pošto je i Derek Boateng u 80. minutu dobio drugi žuti karton.

Real je na stadionu ’Santijago Bernabeu’ bez problema savladao Atletiko sa 2:0. Strelci za ’kraljevski klub’ bili su Rikardo Karvaljo u 13. i Mesut Ozil u 19. minutu.