Utorak, 19.10.2010.

20:29

LŠ: Čelsi slavio u Moskvi

Fudbaleri Čelsija pobedili su Spartak u Moskvi rezultatom 2:0 u prvoj utakmici trećeg kola grupe F Lige šampiona.

Golove za londonski klub postigli su Žirkov u 23. minutu i Anelka, 20 minuta kasnije.

Posle tri kola šampion Engleske ima maksimalan skor u grupi F, u kojoj se od 20.45 sastaju Olimpik Marsej i Žilina.

Plavci su bili bolja ekipa tokom cele utakmice, a nakon nekoliko propuštenih dobrih prilika, stigli su do vodjstva u 23. minutu, kada je Jurij Žirkov došao do lopte na 20 metara od gola i atraktvnim polu-volej udarcem zatresao protivničku mrežu.

Pobedu gostiju u 43. minutu osigurao je Nikola Anelka, posle dodavanja Mikaela Esjena. Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je celu utakmicu u dresu engleske ekipe.