Atletiko i Hetafe sigurni domaćini

Pobede u 34. kolu španske Primere ostvarili su fudbaleri Atletiko Madrida, Espanjola, Valjadolida, Viljareala i Hetafea.

Izvor: LB

Autor: LB

Atletiko je u Madridu pobedio Tenerife sa 3:1, Espanjol je na gostovanju savladao Almeriju rezultatom 1:0, Valjadolid je, takođe, na strani pobedio Hihon sa 2:0, dok je Viljareal slavio u Santanderu protiv domaćeg Rasinga (2:1). Duel između Maljorke i Malage završen je bez pobednika (1:1). U poslednjem meču dana Hetafe je savladao Sevilju rezultatom 4:3.

U ponedeljak, u poslednjem meču kola, sastaju se Osasuna i Atletik Bilbao.

Atletiko koji se ove sezone muči u Primeri zabeležio je sigurnu pobedu u duelu sa ekipom Tenerifa (3:1). ’Jorgandžije’, koje se nalaze na korak od plasmana u finale premijernog izdanja Lige Evrope (u prvom meču polufinala savladali engleski Liverpul sa 1:0), stigle su do novog prvenstvenog trijumfa zahvaljujući golovima Eduarda Salvia u 10. i 31. minutu, kao i Serhia Aguera u 78. minutu. Jedini pogodak goste postigao je Roman u 61. minutu.

Fudbaleri Espanjola ostvarili su minimalnu pobedu u duelu sa Almerijom, zahvaljujući golu Luisa Garsije u 55. minutu. Gosti su do desetog ovosezonskog trijumfa stigli uprkos činjenici da je u završnici meča, zbog drugog žutog kartona, isključen Nikolas Pareha.

Rasing Santander je uprkos vođstvu od 1:0, na kraju ipak poražen u duelu sa Viljarealom (2:1). Domaći su poveli u 39. minutu golom Kanalesa, ali 'žuta podmornica' u nastavku meča pravi preokret i pogodcima Dijega Godina u 70. i Nilmara 83. minutu, stiže do nove pobede.

Valjadolid je savladao Hihon sa 2:0, golvima Manuča i Baraha. Gosti su do pobede stigli u završnici meča, pošto je prvo Manučo u 80. minutu pogodio za 1:0, da bi potom, u poslednjim trenucima meča, Baraha potvrdio trijumf Valjadolida. Oba tima su utakmicu završila sa deset igrača, pošto je prvo u 85. minutu isključen igrač Hihona Maldonada, a samo minut nkasnije i gosti ostaju bez Del Horna, koji je dobio drugi žuti karton. Za domaće je do 83. minuta igrao srpski internacionalac Milan Smiljanić.

Maljorka i Malaga su podelili bodove (1:1), ali su gosti i na tom meču bili na korak od trijumfa, pošto je Obina u 86. minutu pogodio za prednost Malage. Međutim, gosti u samoj završnici ipak stižu do izjednačenja, zahvaljujući pogodku Aduriza. Gosti su od 44. minuta bili oslabljeni, pošto je isključen srpski internacionalac Milan Stepanov isključen zbog igranja rukom u svom kaznenom prostoru. Maljorka je tada imala šansu i da povede, ali Gonzalo Kastro nije iskoristio penal.