Subota, 24.04.2010.

18:22

Šalke i Bajern izjednačeni na vrhu

Šalke je pobedio Hertu sa 1:0 u gostima, a Bajern je remizirao u Menhengladbahu sa Borusijom u 32. kolu nemačke Bundeslige.

Izvor: SO

Autor: SO

Bavarci i Šalke sada su izjednačeni na vrhu tabele, dok je Herta na korak od ispadanja. Bajer je savladao Hanover sa 3:0, a trostruki strelac Lukas Barios bio je najzaslužniji za značajnu pobedu Dortmunda u Nirnbergu 3:2. Meč Majnc – Ajntraht završen je rezultatom 3:3, a Verder je u poslednjem meču dana dobio Keln sa 1:0 golom Fringsa iz penala.

Očigledno premoren uporednim obavezama u šampionatu i Ligi šampiona, Bajern je u Menhengladbahu odigrao znatno ispod svog nivoa. Sa druge strane, rasterećeni domaćin je uglavnom lako izlazio na kraj sa atacima Bavaraca, sprečio je prodore preko bokova i pretio iz kontranapada.

Upravo posle jedne savršeno izvedene kontre Borusija je povela u 60. minutu – Bobadilja je bio asistent, a Marko Rojs je 'punom' zahvatio loptu sa 15-ak metara i poslao je u levi ugao gola Buta.

Ipak, Bajern je osvojio bod pogotkom Miroslava Klozea, koji je u 72. minutu iskoristio centaršut Lama sa desne strane i trzajem glavom kao u stara vremena postigao tek treći ovosezonski pogodak za vitalni bod za Bavarce.

Šalke je iskoristio kiks tima iz Minhena, a gol odluke u Berlinu postigao reprezentativac Nemačke Hajko Vesterman. On je na tri minuta do kraja pogodio gornji levi ugao gola Herte i tako doneo ekipi iz Gelzenkirhena bitnu pobedu. Srpski reprezentativac Gojko Kačar je za Hertu odigrao ceo meč.

Bitka za treće mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona sve je zamršenija jer je Bajer na krilima dvostrukog strelca Štefana Kislinga lagano dobio Hanover 3:0. Ne posustaje ni Borusija iz Dortmunda, a Lukas Barios dao je het-trik Nirnbergu i zadržao 'milionere' na bod odstojanja od Bajera. Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta za Borusiju.

Verder je dodatno iskomplikovao situaciju jer je na Vezeru protiv Kelna došao do 16. ligaške pobede. Tragičar meča je 24-godišnji Brazilac Pedro Žeromel, koji je u poslednjem minutu meča igrao rukom u šesnaestercu. Siguran sa penala bio je Torsten Frings, poslao je loptu u donji levi ugao za veoma bitan trijumf Verdera. Zoran Tošić je igrao do 82. minuta za 'jarčeve'.