Subota, 13.03.2010.

15:54

Gol Račića za pobedu Javora

Fudbaleri Javora pobedili su na svom terenu u Ivanjici BSK iz Borče sa 1:0, u prvoj utakmici 18. kola Jelen Superlige.

Pobedonosni gol za ekipu Radpovana Ćurčića postigao je Stevan Račić u šestom minutu drugog poluvremena. Javor je ovom pobedom prestigao Smederevo na sedmoj poziciji na tabeli i sada ima 24 boda, isto kao i OFK Beograd i Jagodina. Sa druge strane, Borčanci su ostali na desetom mestu sa 19 osvojenih bodova.

U 16 časova i 30 minuta Crvena zvezda dočekuje Napredak iz Kruševca, pet mečeva 18. kola na programu je u nedelju, dok je duel Borac – Spartak odložen za 17. mart zbog snega.

Javor je u prošlom kolu napravio veliko iznenađenje osvojivši bod protiv Partizana u Beogradu, ali trener Ivanjičana Radovan Ćurčić rekao je odmah nakon te utakmice da će taj bod dobiti pravu vrednost samo ukoliko njegov tim pobedi BSK u sledećem kolu.

Taj pritisak je očigledno uticao na domaće fudbalere koji su u prvom poluvremenu protiv BSK Borče dosta grešili i nisu stvorili puno prilika za gol. Ipak, u sedmom minutu nastavka Stevan Račić, koji je i protiv Partizana odigrao odličnu utakmicu, postigao je gol koji je na kraju i odlučio pobednika.