Subota, 13.02.2010.

17:53

BL: Dobili Leverkuzen, HSV i Bajern

U mečevima 22. kola nemačke Bundeslige u subotu popodne pobede su ostvarili Bajer, HSV, Bohum i Verder, dok su Herta i Majnc remizirali 1:1.

Bajer je u Leverkuzenu pobedio Volfsburg sa 2:1, a HSV je zahvaljujući pogocima Ruda van Nistelroja dobio Štutgart u gostima 3:1. Verder je bio ubedljiv na gostovanju Hanoveru 5:1, dok je Bohum savladao Hofenhajm sa 2:1. Bajern je sa 3:1 pobedio Borusiju iz Dortmunda sa 3:1.

Tragičar meča na Baj areni je rezervni golman Volfsburga Andre Lenc, koji menja Dijega Benalja. Posle relativno mirnog prvog poluvremena, Leverkuzen već u 48. minutu stiže do vođstva kada je Lenc ničim izazvan ispustio loptu, a odlično se snašao 21-godišnji Štefan Rajnarc i doveo domaće u vođstvo.

Niša bolje Lenc nije reagovao ni kod drugog pogotka ekipe Jupa Hajnkensa – Eren Derdijok izveo je slobodni udarac, a lopta se od prečke odbila u nogu golmana Lenca, koji se nije baš istakao refleksom, pa je lopta završila u golu.

Do kraja je Edin Džeko smanjio rezultat iz odbitka, nakon što je Adler odbranio njegov prvi udarac. Ipak, 'zeleno-beli' nisu uspeli da izbore bar remi, pa trener Kestner nastavlja niz bez trijumfa na klupi Volfsburga. Leverkuzen se učvrstio na čelu tabele sa 48 bodova.

Heroj Hamburga je Rud van Nistelroj – Holanđanin je golovima u 75. i 77. minutu obezbedio trijumf HSV-u na gostvanju Štutgartu. Na poluvremenu je HSV vodio golom mladog Berga, izjednačio je Treš u 55. minutu, ali je Van Nistelroj doneo svom timu desetu ligašku pobedu. Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović igrao je za 'Švabe' od 57. minuta.

Bohum je u vrlo bitnom meču za opstanak u ligi savladao Hofenhajm, a gol odluke dao je slovenački reprezentativac Zlatko Dedić u 76. minutu. Vodili su domaći golom Šestaka, izjednačio je Ibišević, a potom je Dedić doneo tri boda Bohumu. Verder je ubedljivo pobedio Hanover u gostima i polako se uključuje u bitku za evropska takmičenja, dok su Herta i Majnc remizirali 1:1.

U poslednjem meču dana Bajern je savladao Borusija na Alijanc areni sa 3:1, iako su gosti iz Dortmunda poveli u petom minutu preko Mohameda Zidana. Uz pomoć rikošeta Mark van Bomel izjednačio je na 1:1 u 21. minutu, a Roben i Gomez su pogocima u drugom delu igre doneli Bavarcima trijumf i poravnanje sa Bajerom na čelu tabele.

Srpski reprezentativac Neven Subotić odigrao je ceo meč za goste.