Četvrtak, 04.02.2010.

10:36

KK: Sevilja na korak od finala

Fudbaleri Sevilje stekli su lepu prednost posle prve polufinalne utakmice Kupa Kralja, u kojoj su na svom stadionu “Sančez Pishuan” pobedili Hetafe sa 2:0.

Meč koji je odigran po jakoj kiši, u prvom delu je, po prikazanoj igri, pripao gostima iz madridskog predgrađa, ali su domaći, posle korekcije trenera (izmena Negredo – Romarik) zaigrali bolje, i poveli u 45.minutu golom Luisa Fabiana.

U drugom poluvremenu, Sevilja je bila bolja, ali je do gola došla posle mnogo sreće, u 80.minutu autogolom Alvareza.

Prva utakmica drugog polufinala u kome se sastaju Atletiko Madrid i Rasing Santander na programu je u četvrtak.