Subota, 17.10.2009.

22:54

Lideri izgubili, Monpelje na vrhu

Fudbaleri Bordoa i Liona izgubili su u devetom kolu francuske Lige 1, a to je iskoristio Monpelje i novom pobedom se probio na deobu prvog mesta na tabeli.

Šampion Bordo je izgubio na gostovanju u Okseru sa 1:0, dok je Lion poražen na ’Žerlanu’ od Sošoa sa 2:0. Monpelje je bio bolji od Sent Etijena sa 2:1. Marsej je bio ubedljiv protiv Nansija (3:0), a siguran je bio i Valensijen protiv Grenobla (2:0). Pobednika nije bilo na meču Le Man – Bulonj (1:1).

Jedini gol u pobedi Oksera nad ’Žirondincima’ postigao je Birsa u 72. minutu iz penala, dok je beliko iznenađenje Sošao u Lionu delo Fatija i Priva koji su pogađali u 17, odnosno 89. minutu. Od srpskih igrača igrali su Milan Biševac koji je odigrao svih 90. minuta u pobedi Valensijena protiv Grenobla za koji je do 77. minuta igrao Danijel Ljuboja.

U poslednjem meču u subotu Lil i Ren su igrali bez golova iako je domaći tim promašio nekoliko stopostotnih prilika, a u 86. minutu mu je i poništen gol zbog sumnjivog ofsajda.