Subota, 25.04.2009.

17:51

Trijumf Šalkea u Minhenu

U derbiju 29. kola Bundeslige Šalke je u Minhenu savladao Bajern sa 1:0 čime se probio na šestu poziciju koja vodi u Kup Evrope naredne sezone.

Do pobede je došao i Verder koji je u Bremenu nadoknadio deficit od dva gola protiv Bohuma i slavio sa 3:2. Borusija je lako savladala HSV (2:0) koji se kao i Bajern značajno udaljio od titule. Ove poraze iskoristio je Štutgart koji se trijumfom nad Frankfurtom (2:0) izjednačio na tabeli sa Bajernom i HSV-om. Minimalnu pobedu u gostima ostvario je Karlsrue iznenadivši Bajer (1:0).

U derbiju u Minhenu Šalke je došao do četvrte uzastopne pobede kojom je došao do šestog mesta na tabeli i značajno ugrozio šanse Bajerna za odbranu titule. Tim Mladena Krstajića koji je već u četvrtom minutu dobio žuti karton, do pobede je došao preko Halila Altintopa koji je u 21. minutu savladao Hans-Jerg Buta. U drugom delu meča timovi su vodili žestoku borbu koja je dovela do nekoliko žutih kartona ali i dva isključenja. Oba tima su meč završila sa po deset igrača jer su Džons iz Šalkea u 70. i Riberi iz Bajerna u 76. minutu dobili drugi žuti, odnosno crveni karton.

Verder je na poluvremenu gubio sa 2:0 od Bohuma u Bremenu ali je ipak stigao do pobede. Gosti su poveli zahvaljujući dvostrukom strelcu Stanislavu Šestaku koji je u 16. i 44. minutu prvog poluvremena savladao Fernandeza. Međutim, u nastavku meča Verder je konačno došao do svoje igre i golovima Almeide u 54, Nalda u 70. i Diega u 79. minutu došao do važne pobede. U sastavu Verdera bio je i Duško Tošić.

Jedan od derbija kola igran je u Dortmundu gde je Borusija savladala Hamburg sa 2:0. 'Milionere' je u prednost doveo Sebastijan Kel u 32. minutu, a konačan rezultat postavio je Aleksandar Fraj u sudijskoj nadoknadi. Reprezentativac Srbije Neven Subotić je odigrao svih 90 minuta za domaćina.

Lider na tabeli sa 57 bodova je i dalje sjajni Volfzburg koji će u nedelju u Kotbusu pokušati da zabeleži 11 uzastopnu pobedu. Na drugoj poziciji sa 55 bodova je Herta koja je nakon tri poraza vezala dva trijumfa, a slede Bajernm Štutgart i HSV sa po 54 boda.