Subota, 21.03.2009.

15:53

Voša konačno, Partizan rutinski

Fudbaleri Vojvodine pobedili su kao gosti Banat rezultatom 1:0, a Partizan je bio bolji od Hajduka 3:0 u 22. kolu Jelen Superlige.

Prvom pobedom ovog proleća novosadski tim vratio se na drugo mesto Jelen Superlige, bar na 24 časa. Napredak i Jagodina igrali su 1:1, a isti rezultat zabeležen je i u Čačku, gde je Borac protiv Javora izjednačio u 94. minutu. OFK je u malom gradskom derbiju bio bolji od Čukaričkog 2:0. U nedelju se sastaju Rad i Crvena zvezda.

Mečevima 22. kola završava se drugi krug Jelen Superlige, a plasman na kraju ove runde odrediće raspored takmičenja u preostalih 11 kola. Partizan izvesno ostaje na prvom mestu posle ubedljive pobede nad Hajdukom, a bar do nedelje imaće 11 bodova više od prvih pratilaca,

Gol Vlatka Grozdanovskog doneo je Vojvodini u Banatskom Dvoru prekid veoma loše serije – novosadski crveno-beli počeli su proleće samo jednim bodom u četiri meča. Voša sada ima bod više od Crvene zvezde, koja u nedelju od 14 časova gostuje Radu.

U slučaju da raspored vodeće trojke ostane ovakav, Partizan bi u 24. kolu dočekao Vojvodinu, zatim bi se igrao večiti derbi na Marakani, a u 26. rundi Zvezda bi gostovala u Novom Sadu. Ukoliko Zvezda osvoji bar bod na Banjici, Partizan bi ugostio najvećeg rivala u 24. kolu, usledilo bi gostovanje šampiona na Karađorđu, a zatim bi Voša išla na Marakanu.

Najuzbudljivije je bilo u Čačku, gde je Javor vodio od sredine prvog poluvremena i do samog finiša čak ugrožavao vojvodinu na trećem mestu. Ipak, sâm kraj moravičkog derbija doneo je dramu – duboko u nadoknadi Borac je posle prekida uspeo da iščupa bod zahvaljujući Bobanu Stojanoviću.

Lajtmotiv 22. kola bili su lokalni okršaji ,a onaj pod Bagdalom takođe je okončan bez pobednika. Oba gola pala su sredinom prvog dela – Predrag Vujović je u 28. minutu doneo prednost domaćinu, a povratnik iz Bugarske Vladimir Đilas izjedančio je posle tri minuta.

OFK Beograd je zabeležio sigurnu pobedu protiv Čukaričkog, kojom se sasvim odmakao od opasne zone i verovatno će završiti drugi krug u gornjoj polovini tabele. Petar Jelić doneo je prednost Romantičarima,a pobedu je u finišu potvrdio Nikola Jolović, koji je do januara nastupao upravo za Brđane.