Nedelja, 08.03.2009.

10:02

JSL: Pobede večitih

Fudbaleri Partizana, Crvene zvezde, Jagodine i Čukaričkog zabeležili su pobede u mečevima 19. kola Jelen Superlige.

Partizan je golom Lamina Dijare pobedio Javor u Ivanjici. Zvezda je bila ubedljiva protiv Napretka – 4:0, Jagodina je protiv Banata pobedila 2:0, a Čukarički protiv Hajduka 2:1. U nedelju Vojvodina igra sa OFK Beogradom, a Rad sa Borcem.

Meč u Ivanjici doneo je mnogo uzbuđenja pred oba gola, posebno opasan po crno-bele bio je Arsenijević, ali je sredinom drugog poluvremena jedini gol na meču postigao Lamin Dijara, koji je pre toga na terenu proveo samo devet minuta. Partizan je zadržao prednost u odnosu na Crvenu zvezdu, dok bi Vojvodina mogla da ponovo priđe na minus 4 u nedelju.

Na Marakani je Napredak nekoliko puta uplašio 5000 Zvezdinih navijača, pre nego što je proradio napad domaćina, koji je za 11 minuta postigao tri gola, da bi najbolji igrač meča Kleo zaokružio ubvedljivu pobedu u 71. minutu.

Jagodina je od starta dominirala protiv Banata, ali je na vođstvo čekala do 45. minuta, kada je na loptu odbijenu od stative natrčao Perić. Konačnih 2:0 za ekipu iz Pomoravlja postigao je Vusljanin sredinom drugog dela.

Na Banovom Brdu blistao je novajlija Judžin Sepuja. Momak iz Ugande, koji nije dobio pravu šansu u Novom Sadu, postigao je po gol na početku oba poluvremena i prelomio otpor Kuljana. Konačni rezultat u finišu je postavio Kasalica.

Posle 19 kola Napredak je na jedinom mestu koje vodi u niži rang, Banat je bolji samo za bod, a Čukarički je umakao sa dna pobedom.