Subota, 28.02.2009.

23:51

Real sve bliži Barseloni

Fudbaleri Real Madrida savladali su Espanjol 2:0 u 25. kolu smanjivši zaostatak za Barselonom na četiri poena. Sevilja je u drugom meču savladala Bilbao sa 2:1.

"Kraljevski klub“ se mučio sa timom koji je u prošlom kolu prekinuo seriju Berselone od 21 meča bez poraza. Ipak, do desete uzastopne pobede (osma bez primljenog gola) Real je stigao boljom igrom u drugom poluvremenu i golovima Gutija u 67. i Raula pet minuta kasnije. Sevilja je u prvom meču 25. kola Primere došla do tri boda u Bilbau iako je Atletik prvi poveo.

Igor Gabilondo doveo je domaćine u prednost u 26. minutu utakmice ali je pet minuta pre poluvremena Frederik Kanute izjednačio na 1:1. 31-godišnji reprezentativac Malija bio je strelac i u 12. minutu drugog dela igre donevši tri boda svom timu.

Madriđani sada imaju samo četiri poena manje od Barselone koja u nedelju u derbiju kola gostuje Atletiko Madridu na ’Visente Kalderonu’.