Nedelja, 22.02.2009.

18:12

Liverpul daleko od titule

Fudbeleri Liverpula igrali su samo 1:1 sa Mančester Sitijem na Enfildu i sada zaostaju sedam bodova za liderom na tabeli Mančester Junajtedom.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Iako je bio podređen tokom većeg dela meča Siti je prvi došao do gola preko Belamija koji je u 49. minutu savladao Rejnu. Deseti remi Liverpulu obezbedio je Kujt trideset minuta kasnije nakon ventaršuta Benajuna. Dvanaest kola pre kraja aktuelni šampion Mančester Junajted je ubedljivo prvi sa 62 boda, sedam više od Liverpula, a deset od Čelsija.

U prvih 20 minuta utakmice na Enfildu Liverpul je potpuno dominirao ali napadači „crvenih“ nikako nisu uspevali da savladaju Šeja Givena. S druge strane Siti je uspeo da stvori samo jednu priliku i to stopostotnu kada nakon jedne kontre Ajerlend nije iskoristio sjajan pas Robinja šuturavši u Rejnu. Do kraje poluvremena nije bilo ozbiljnijih šansi.

U drugom delu Siti je mnogo bolje zaigrao stvorivši nekoliko šansi, a već u petom minutu nastavka došao je i do gola. Robinjo je dodao loptu Kompaniju, ovaj je vratio Belamiju, a Velšanin postigao gol protiv svog nekadašnjeg kluba. Liverpul kreće mnogo ofanzivnije i stiže do izjednačenja tek u 78. minutu. Benajun je centrirao sa leve strane, Tores je slabo zahvatio loptu koja je došla do Kujta koji je bio siguran. Liverpul je do kraja meča imao još nekoliko šansi ali je Šej Given spasao bod Sitija i omogućio gradskom rivalu da se odlepi na tabeli.

Prvi meč u nedelju odiigrali su Fulam i VBA, a londonski klub je zabeležio sigurnu pobedu golovima Zamore u 61. i Endrjua Džonsona u 72. minutu.

U poslednjem meču dana Njukasl i Everton su igrali bez golova, dok u ponedeljak poslednju utakmicu kola igraju Hal Siti i Totenhem.