Nedelja, 15.02.2009.

17:30

Težak poraz Rome, drama u Đenovi

U 24. kolu Serije A najubedljiviju pobedu zabeležila je Atalanta nad Romom 3:0, dok je Đenoa protiv Fiorentine vodila 3:0 ali je Mutu doneo bod „ljubičastima“.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Jedinu pobedu pored Atalante zabeležio je Kaljari koji je sa 2:0 savladao ekipu Lećea kome je to treći vezani poraz. U mečevima Kjevo – Katnija i Sijena – Udineze bilo je 1:1 kao i u derbiju između Juventusa i Sampdorije. Jedini duel završen bez golova bio je između poslednjeplasirane Ređine i Palerma.

Atalanta je nastavila seriju sjajnih partija deklasiravši Romu 3:0 odličnom igrom u drugom poluvremenu. Tim iz Bergama zabeležio je četvrtu uzastopnu pobedu prekinuvši Romin niz od sedam utakmica bez poraza, a sva tri gola postignuta su u periodu od 52. do 59. minuta. Prvo je Kapeli doveo svoj tim u vođstvo, onda je Doni sa dva gola, u 56. i 59. minutu rešio utakmicu.

Đenoa je vodila protiv Fiorentine 3:0 golovima Mote u12, Paladina u 38 i Milita iz penala u 56. minutu, ali je Mutu het-trikom doneo bod Fiorentini. Prvo je četiri minuta nakon gola Milita, takođe iz penala, smanjio na 3:1. Drugi gol je postigao deset minuta pre kraja meča, a izjednačujući u nadoknadi vremena.

Drugi tim iz Đenove, Sampdorija, vodila je u Torinu protiv „stare dame“ od desetog minuta i gola Pacinija kojem je ovo četvrti pogodak otkako je došao u Sampdoriju ove zime. Ipak, konačnih 1:1 za bod Juventusa postavio je Amauri u 50. minutu. Juventus je na drugom mestu i za prvoplasiranim Interom zaostaje šest bodova, ali "plavo-crni" mogu da povećaju prednost jer večeras igraju poslednji meč 24. kola, gradski derbi sa Milanom.