Poraz Arsenala, Junajted ubedljiv

U 13. kolu Premijer lige Liverpul i Mančester Junajted su bili sigurni dok je Arsenal izgubio od Aston Vile.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

U premijernom meču 13. kola Liverpul je pobedio na gostovanju Bolton 2:0 ostavši na deobi prvog mesta. Junajted je pobedio Stouk 5:0, Arsenal je izgubio od Aston Vile 2:0, a Fulam je prekinuo seriju Totenhema pobedivši ih 2:1. Vest Hem i Portsmut su igrali bez golova, a Njukasl i Vigan 2:2. Pobedu u gostima zabeležio je Sanderlend, 2:1 protiv Blekburna.

Liverpul je bio siguran protiv Boltona, a najopasniji igrač "crvenih" u prvom delu igre bio je Dirk Kujt koji je pre pogotka u 22. minutu pogodio prečku. Kujt je gol postigao na asistenciju Aurelija. Samo dva minuta kasnije Holanđanin je imao još jednu odličnu šansu ali je promašio loptu na četiri metra od gola.

I pored dominacije Liverpula i Bolton je imao svojih prilika ali je najbolju propustio Gardner koji je promašio gol nakon što je zaobišao Rejnu.

Liverpul je ipak uspeo da postigne i drugi pogodak kada je Tores asistirao Stivenu Džerardu u 73. minutu. Odličnu priliku imao je i „El Njinjo“ ali je pogodio samo stativu.

Sigurnu pobedu ostvario je i Čelsi u Birmingemu.

Vest Bromvič je poražen sa 3:0, a prednost gostima doneo je sjajnim golom sa dvadesetak metara Bosingva u 34. minutu. Nakon toga VBA je bio potpuno razbijen, a sigurnu pobedu Čelsija obezbedio je Anelka golovima u 38. i 45 minutu. Čelsi za koji je igrao i Branislav Ivanović, zadovoljan rezultatom sa poluvremena nije mnogo srljao u nastavku meča pa je ostalo 3:0.

"Plavci“ su se pobedom izjednačili na prvom mestu na tabeli sa Liverpulom koji takođe ima 32 boda.

Najveće iznenađenje kola priredila je Aston Vila koja je na Emiratima pobedila Arsenal 2:0. Vila je tokom celog meča igrala odlično, a Ešli Jang je propustio da u 20. minutu iz penala donese prednost Vili. Međutim, to je učinio u 70. minutu Kliši autogolom. Pobedu je obezbedio Gabrijel Agbonlaor u 80. minutu.

Fulam je uspio prekinuti veliku seriju Herija Rednapa svladavši gradskog rivala na svom Krejven Kotidžu 2:1. Loša vest za Totenhem je povreda Luke Modrića koji je istegao butni mišić u prvom poluvremenu.

Domaćin je celu utakmicu bio bolji i konkretniji, a do prednosti su došli u 33. minutu zahvaljujući grešci Totenhemovog golmana Gomesa. Igrač koji je mnogo kritikovan u poslednje vreme još jednom je pokazao da nije u formi kakva ga je krasila dok je igrao za PSV. Sajmon Dejvis je ubacio loptu prema golu nesigurnog Gomesa kome je lopta prošla kroz ruke i ušla u mrežu.

Bez Modrića Spursi su u nastavku zaigrali još neorganizovanije, pa se očekivalo da brzo prime i drugi gol. U 68. minuti Endi Džonson iskoristio je jednu gužvu u šesnaestercu za 2:0.

Totenhem je do kraja uspeo smanjiti golom Kambela u 81. minutu, ali nije bilo ni snage ni vremena za preokret . Ovo je prvi poraz Herija Rednapa od dolaska na Vajt Hart Lejn.

Najubedljiviju pobedu ostvario je aktuelni šampion Mančester Junajted koji je na Old Trafordu deklasirao Stouk Siti 5:0. „Crveni đavoli“ su igrali bez Vejna Runija i Rija Ferdinanda, a pobedu su doneli Ronaldo golovima u 3. i 89. minutu, Kerik u 45, Berbatov u 49. i Velbek u 84. minutu. Ovom pobedom Junajted je prestigao na tabeli Arsenal i trenutno je treći sa osam bodova manje od Liverpula ali i utakmicom manje.

Pobedu je zabeležilo i Sanderlend na gostovanju u Blekburnu 2:1. Samba je postigao gol za domaćina u 45. minutu ali su Džons u 49. i Đibril Sise u 72. minutu doneli veoma bitnu pobedu timu Roja Kina u borbi za opstanak.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Njukasl i Vigan. Gosti su već u trećem minutu golom Tejlora došli do prednosti koju su sačuvali do kraja poluvremena. U 54. minutu Bojs je dobio crveni karton ali Njukasl nije uspevao da iskoristi prednost igrača više sve do 80. minuta kada je Majkl Oven izjednačio. Tri minuta pre kraja Obafemi Martins je postigao novi gol za „svrake“ i kada se činilo da će bodovi ipak ostati na Sent Džejms Parku titus Brambl je pogotkom u 89. minutu doneo bod Viganu.

Jedinu utakmicu bez golova odigrali su u Londonu Vest Hem i Portsmut.