Petak, 18.06.2010.

13:34

Velika pobeda Srbije nad Nemačkom!

Reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Nemačke u drugom meču grupe D rezultatom 1:0, a gol je postigao Milan Jovanović u 38. minutu.

Izvor: AY

Autor: AY

Posle starta Klozea nad Stankovićem u 37. minutu, nemački napadač je zbog drugog žutog kartona poslat na klupu.

Posle probijanja Krasića, u šesnaestercu Nemaca snalazi se Nikola Žigić i prosleđuje loptu Milanu Jovanoviću, koji iz peterca postiže pogodak. U 60. minutu je dosuđen i penal za Nemačku, a udarac Podolskog odbranio je Vladimir Stojković.

Srbija: Stojković, Kolarov, Ivanović, Vidić, Subotić, Krasić, Stanković Kuzmanović (Petrović 75'), Jovanović (Lazović 79'), Ninković (Kačar 69') i Žigić

Nemačka: Nojer, Fridrih, Mertesaker, Lam, Badštuber (Gomes 77'), Kedira, Švajnštajger, Ozil (Marin 70'), Muler (Kakau 70'), Podolski i Kloze.

Više pročitajte na stranicama našeg specijala posvećenog Svetskom prvenstvu.