Subota, 11.04.2009.

17:24

Kolarov imperator Rima, Interu bod

Fudbaleri Lacija pobedili su u gradskom derbiju Romu rezultatom 4:2, u 31. kolu Serije A, uz fantastičan gol Aleksandra Kolarova.

Roma je u finišu jurila gol zaostatka, ali je levi bek srpske reprezentacije vukao loptu 80 metara, prošao dva rivala i poslao loptu u sâm ugao, potvrdivši pobedu „bjanko-čelesta“. Inter je sa Palermom igrao 2:2, pa bi Juventus u večernjem duelu sa Đenoom mogao da priđe na sedam bodova zaostatka. Milan je slavio 1:0 na gostovanju Kjevu Golom Sedorfa i stabilni su na trećem mestu.

"Derbi dela Kapitale" u Rimu, pored odličnih akcija i četiri gola, obeležila su i tri crvena kartona, dva za Romu i jedan za Lacio.

Domaćin je odlično počeo meč, i već posle pet minuta imao je prednost od 2:0. Mekses je u 10. minutu glavom uspeo da smanji zaostatak Rome, a potom golova nije bilo do 58. minuta, kada Lihtštajner posle centaršuta glavom postiže treći pogodak za Lacio na meču. Usledilo je nekoliko dramatičnih situacija. Prvo je Roma u 62. minutu ostala bez Kristijana Panučija, koji je dobio crveni karton nakon što je udario Lihtštajnera, da bi u 75. minutu došlo do sukoba između Meksesa i Matuzalema, što je rezultovalo isključenjem za obojicu.

Roma se ipak nije predala i golom De Rosija stižu do 3:2 u 81. minutu, ali tačku na meč stavlja reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov opisanim golom u 86. minutu.

"Nebesko-plavi" su trijumfom nad gradskim rivalom prekinuli seriju od tri prvenstvena poraza i tako se spasli od spavanja u trening kampu do kraja sezone, čime im je u petak zapretio predsednik kluba Klaudio Lotito.

Prvoplasirani Inter remizirao je sa Palermom na domaćem terenu, iako su "nero-azuri" imali stabilnih 2:0 u prvom poluvremenu. Aktuelni šampion je do vođstva došao prvo golom Balotelija u 15. minutu, a potom je Zlatan Ibrahimović iz penala u 38. minutu duplirao prednost.

Inter je meč imao u svojim rukama sve do 71. minuta, kada Kavani koristi neopreznost defanzivaca milanskog tima, i smanjuje na 2:1. Svega četiri minuta kasnije Mikoli je iskoristio dobar centaršut Sukija i sa nekoliko metara savladao Tolda.

Trećeplasirani Milan trijumfovao je u Veroni sa minimalnih 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je holandski internacionalac Klarens Sedorf u 49. minutu.

Petoplasirana Fiorentina pobedila je kod kuće Kaljari sa 2:1, dok je Bolonja Siniše Mihajlovića porazom od Sijene 4:1 dospela u zonu ispadanja.

Juventus od 20.30 gostuje Đenoi, a u slučaju pobede, smanjiće zaostatak za Interom na sedam bodova.

Rezultati 30. kola Serije A:
Bolonja – Sijena 1:4 (Maracina 20 - Kalajo 5, Portanova 11, Gezal 62, Kardža 82)
Kjevo – Milan 0:1 (Sedorf 49)
Fiorentina – Kaljari 2:1 (Paskval 53, Vargas 85- Ragacu 87, Agostini crveni karton 66)
Inter – Palermo 2:2 (Baloteli 15, Ibrahimović 39p - Kavani 73, Suči 75)
Lacio – Roma 4:2 (Pandev 2, Zarate 4, Lihtštajner 58, Matuzalem crveni karton 76, Kolarov 86 - Mekses 10, Panući crveni karton 72, Mekses crveni karton 76, De Rosi 81)
Leće – Sampdorija 1:3 (Kaserta 58p, Đakomaci crveni karton 72 - Pacini 11, Kasano 30p, 87p)
Napoli – Atalanta 0:0
Torino – Katanija 2:1 (Bjanki 82, Natali 88 - Martines 84, Stovini crveni karton 90. minut)