Dobar početak kik boksera na SP

Saida Bukvić plasirala se plasirala se u finale Svetskog kik boks prvenstva za kadete i juniore koje se održava u Bratislavi.

Voljom žreba će se za zlatno odličje na tom takmičenju boriti i njena klupska drugarica Ajla Lukač.

Plasman u polufinale Svetskog prvenstva za kadete i juniore u Bratislavi, koje se završava 15. septembra, obezbedilo je ukupno 15 reprezentativaca Srbije.

Bukvićeva, koja nastupa kao mlađa juniorka u disciplini lou kik do 52 kilograma, je u polufinalu savladala Milenu Abdulajevu iz Rusije sa 3:0, dok je u četvrtfinalu bila bolja od Ane Borhes iz Portugala.

"Stekla sam ubedljivu prednost protiv renomirane protivnice posle prve dve runde, pa sam po savetu selektora Nebojše Miloševića rutinski meč privela kraju i sačuvala snagu za finale", rekla je Bukvićeva radiju Sto plus.

Njena protivnica u meču za titulu biće pobednica duela u kojem se bore Filipa Fonseka iz Portugala i Ruskinja Darija Merlina.

Starija juniorka Ajla Lukač u finalu kategorije do 56 kilograma, takodje u lou kiku, sastaće se sa Olesijom Boločenkovom iz Ukrajine.

Mlađi juniori

Muškarci, lou kik četvrtfinale:
-54 kg: Dragan Hajduković – Sarkhan Asgarov (Azerbejdžan) 1:2.
-57 kg: Juri Rošin (Ukrajina) – Ivan Aksić 3:0, Saša Lalić – Bolat Koča (Rusija) 3:0.
-63,5 kg: Aleksej Kolešnikov (Rusija) – Vukašin Stupar 3:0, Luka Spremo – Mateus Bielicki (Poljska) 3:0

Žene lou kik četvrtfinale:
-52 kg: Saida Bukvić – Ana Borhes (Portugal) 3:0

Stariji juniori

Muškarci, lou kik osmina finala:
-60 kg: Radomir Nedeljković – Brajan Lang (Francuska) 3:0, Aleksandar Konovalov – Eugeniu Bondarenko (Moldavija) 3:0 (KO).

Muškarci, lou kik četvrtfinale:
-54 kg: Vitalij Hrihorenko (Ukrajina) – Aleksa Stanišić 2:1.
-60 kg: Radomir Nedeljković – Šerbakov (Rusija) 3:0.
-63 kg: Slobodan Mijailović – Rahim Alijev (Azerbejdžan) 0:3.
-67 kg: Nemanja Glišić – Mahamadali Jusifov (Azerbejdžan) 3:0.
-71 kg: Stevan Dukić – Jakub Majak (Slovačka) 3:0.
-91 kg: Stefan Anđelković – Ragim Sulejmanov (Rusija) 3:0 (KO), Obrad Cvijanović – Denis Sobolijev (Rusija) 3:0.

K-1 stil osmina finala:
-71 kg: Lazar Grozdanović – Mate Graić (Hrvatska) 1:2.
-75 kg: Ljuban Vidović – Adlan Abdulatipov (Rusija) 3:0.

Četvrtfinale:
-54 kg: Mladen Čestić – Marsin Boskovski (Poljska) 3:0.
-60 kg: Marko Cvetanović – Mantas Gelunas (Litvanija) 2:1.
-63,5 kg: Belbarijus Burhunali (Kazahstan) – Milan Plavšić 3:0.
-71 kg: Miloš Keljanović – Bruno Kosta (Italija) 3:0.
-75 kg: Ljuban Vidović – Gabrijel Kasele (Italija) 0:3.