Nova vest
Džudo 7

25.4.2024.

20:00

Evropsko zlato za tzv. Kosovo

Kosovska džudistkinja Distrija Krasnići postala je evropska šampionka u džudou pobedom u finalu na Evropskom prvenstvu u Zagrebu u kategoriji do 52 kilograma.

Autor:B92.sport

B92.sport
Evropsko zlato za tzv. Kosovo
EPA-EFE/Georgi Licovski

Put do zlatne medalje Krasnići je započela pobedom nad Ukrajinkom Anom Borodinom „iponom“.

U drugom kolu je za manje od minut eliminisala Hrvaticu Anu Viktoriju Puljiz, u polufinalu se revanširala Špankinji Arijani Toro Soler za raniji poraz, dok je u finalu pobedila Italijanku Odet Đufridu.

Za Distriju Krasnići je to druga evropska titula za seniorke. Tu su i dve evropske srebrne i dve bronzane medalje, kao i mnoge druge u ovoj kategoriji.

Od kosovskih džudista na prvenstvu učestvuju i Akil Đakova, Dardan Cena kao i Lorijana Kuka.

Na evropskom prvenstvu u Zagrebu učestvuju džudisti iz 47 zemalja.

Podeli:

Komentari 7

Podeli:

Rvanje

Nova medalja za Srbiju

Pionirski reprezentativac Srbije u rvanju slobodnim stilom Muslim Dadajev osvojio je srebrnu medalju na U15 Evropskom prvenstvu koje se održava u Bugarskoj.

B92.sport

15:56

31 min

U fokusu

Vidi sve
ABA

Mi nismo uživali

Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.

Iva Jevtić

10:38

2 d

Apps

Pokrenuta nova aplikacija za Facebook grupe

Kompanija Meta pokrenula je novu aplikaciju koja služi kao "prostor namenjen razgovorima unutar Facebook grupa". Zove se Forum, a nije bilo nikakve zvanične najave ili posebne promocije.

Engadget

11:00

5 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu