Zgrada napuštena 1993. - napokon stižu stanari

Stambena zgrada u Ulici Alekse Šantića u Novom Sadu, napuštena 1993. godine, trebalo bi da bude konačno završena do kraja godine.

Srbija

Izvor: B92

Četvrtak, 16.03.2017.

12:45

Zgrada napuštena 1993. - napokon stižu stanari
Foto: Thinkstock, ilustracija

Zgrada je pre 24 godine stavljena pod krov, a onda napuštena zbog spora između investitora Stambene zadruge „Rafinerija” i nekadašnje Razvojne banke Vojvodine.

Zadruga „Rafinerija” je sada legalizovala zgradu, a u posedu objekta je Građevinsko preduzeće „In stan gradnja”, koje desetospratnicu treba da revitalizuje i proda 18 stanova, od ukupno 31, jer je 13 stanova „Rafinerija” odavno prodala.

“Useljenje u zgradu trebalo bi da bude u decembru”, kazao je šef gradilišta Gojko Žarković.

Po njegovim rečima, slede sveobuhvatni radovi na objektu koji je zapušten, ne samo zbog zuba vremena, već i zato što je od 1993. bio mesto za beskućnike i problematične maloletnike, koji su znatno doprineli tome da on postane primer kako izgledaju objekti koji propadaju zaslugom čoveka.

Pisali smo pre više godina da je zgrada bila javni toalet, mesto gde su se skupljali psi lutalice, stecište ljudi sa socijalnog dna, predstavljala opasnost zbog nezaštićenih otvora, jer su se nepoznati kretali po spratovima.

“Samo smeća smo izneli 20 kamiona, a sledi iznošenje građevinskog otpada. Samo kostur objekta ostaje, drugo sve menjamo: sve stare instalacije, lupamo keramičke pločice i lepimo nove, parket i stolarija će biti novi, fasada takođe… Zgrada će dobiti nov izgled i doprineti lepoj okolini, pa će i komšiluk biti zadovoljan. Imaće lep objekat, što će prijati očima, i moći bezbedno da se kreću. To nije samo naša zasluga, već i predstavnika lokalne samouprave, koji su pomogli da se građevinska dozvola ishoduje da bi se radilište moglo otvoriti”, kazao je Žarković.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 4

Pogledaj komentare

4 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Kina i Francuska se dogovorile: "Dozvolićemo"

Kina će dozvoliti uvoz proteinske hrane svinjskog porekla iz Francuske, kao i uvoz svinjskih iznutrica iz te evropske zemlje, navodi se u današnjim odvojenim saopštenjima kineske carine i francuskog ministarstva poljoprivrede.

19:05

7.5.2024.

1 d

Podeli: