Automobili

Petak, 20.11.2015.

08:41

BMW-ov odogovor na Audi A3 Sedan i Mercedes CLA

BMW je na auto-salonu u kineskom gradu Guangžu predstavio koncept Compact Sedan. Kao što samo ime sugeriše, u pitanju je vozilo kojim bavarski proizvođač najavljuje buduću serijsku kompaktnu limuzinu.

BMW-ov odogovor na Audi A3 Sedan i Mercedes CLA

Compact Sedan ima uobičajene stilske elemente koji su karakteristični za aktuelni BMW korporativni dizajn, a da je u pitanju najkraća limuzina u gami vidi se tek kada se vozilo sagleda iz profila.

Manje međuosovinsko rastojanje i kraći prednji i zadnji prepusti otkrivaju da je automobil pozicioniran ispod Serije 3.
S obzirom da je reč o konceptu, BMW je vozilo opremio velikim 20 inčnim alu felnama, tankim retrovizorima i kvakama koje su u ravni sa vratima.

Naravno, ovi elementi će na produkcijskom modelu pretrpeti izmene dobiće konvencionalniji izgled i dimenzije.
Unutrašnjost je takođe tipična BMW-ovska, uz nešto veću upotrebu amibjentalnog LED osvetljenja.

Proizvođač nije štedeo kako bi koncept predstavio u najboljem svetlu, pa je sedišta presvukao Nappa kožom, a kokpit opremio ukrasnim detaljima od brušenog aluminujuma i drveta.
Centralnno mesto na komandnoj tabli zauzima izdvojeni 8,8 inčni ekran multimedijalnog sistema.

Zadnja klupa oblikovana je tako da primi dva odrasla putnika, koji će na raspolaganju imati spostvene kontrole klima uređaja.
BMW nije otkrio tehničke detalje koncepta, ali poznato je da će serijska verzija koristiti UKL mehaničku platformu sa prednjim pogonom, dok će se ispod haube naći najnovija paleta benzinskih i dizel motora sa 3 i 4 cilindra.
Budući najmanji BMW-ov sedan, koji će konkurisati pre svega Audiju A3 Sedan, ali i Mercedesu CLA, najverovatnije će se proizvoditi pod oznakom Serije 1.

Neće biti iznenađenje ako fabrika odluči da ponudi i takozvanu GranCoupe verziju (poput BMW-a Serije 4 GC), koja bi u tom slučaju bila komerijalizovana u okviru Serije 2.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

31 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

2 d

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

20 h

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

2 d

Podeli: