Izložbena verzija Chevrolet Cruze hatchbacka biće po prvi put predstavljena na Salonu automobila u Parizu, 30. septembra. To će biti jedna od četiri Chevroletove premijere na sajmu.
Uvođenjem novog Cruze hatchback modela kupci imaju u ponudi alternativu po pitanju izgleda u odnosu na tradicionalnu limuzinu.
Kako kaže Vejn Brenon, predsednik i generalni direktor kompanije Chevrolet Europe, potencijal za izlaženje u susret zahtevima kupaca je veliki: „Cruze se pretvara u pravu priču o uspehu. Prodajemo ga u 70 zemalja širom sveta, a nedavno je prestigao Aveo kao naš najprodavaniji putnički automobil u svetu. Hatchback modeli igraju bitnu ulogu na mnogim tržištima. Ukupan segment kompakt vozila u Evropi je zastupljen sa 4,8 miliona vozila, što je više od četvrtine ukupnog tržišta, od čega hatchback vozila predstavljaju oko 65% tog obima. Zato očekujemo povećan obim prodaje u velikom broju regiona, čime šaljemo signal da je Chevrolet danas ozbiljan igrač u glavnom segmentu u Evropi."
Od njegovog lansiranja na tržište u proleće 2009. godine, Cruze sedan je, kako kažu u Chevroletu, "toplo primljen na tržištima širom sveta". Ovaj model dobio je 5 zvezdica na NCAP testu, a izabran je i za najbolji automobil 2010. godine od strane žirija koji se sastojao od vodećih novinara u auto-svetu u srednjoj i istočnoj Evropi.
U Kini je Chevrolet prodao skoro 90.000 Cruze vozila od početka 2010. godine, dok se limuzina, kako se hvale iz Chevroleta, takođe dobro prodaje u Rusiji, delovima Južne Amerike, kao i u Indiji i ostalim tržištima u razvoju.
Sa čistom krovnom kupe linijom i kratkim ispustima spreda i pozadi, novi Cruze kompakt ima isti dinamičan ’stav’ kao i sedan verzija. Upotrebljen je i novi integralni sistem rama karoserije (BFI sistem), sistem koji je nadogradnjom dodat komponentama šasije, pa bi trebalo da donosi visok nivo stabilnosti i čvrstine.
Prtljažni kapacitet modela Cruze hatchback je oko 400 litara, a poseduje i zadnja sedišta sa mogućnošću preklapanja u odnosu 60:40.
Chevrolet učešće u WTCC šampionatu sa modelom Cruze takođe daje solidne rezultate. Četiri trke do kraja sezone, ovaj model trenutno vodi na listi vozača i na listi timova.
Novi Chevrolet Cruze kompakt sa petoro vrata će se naći u prodaji širom Evrope sredinom 2011. godine, a cene će biti objavljene nešto pre datuma lansiranja na tržište.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Prvi Akva park u Srbiji izgrađen je u Jagodini pre dve decenije, na incijativu i po ideji Dragana Markovića Palme, kao i sve ostale destinacije koje danas čine Memorijalno – turistički kompleks nazvan po svom autoru "Dragan Marković Palma“.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.566. dan, a ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da je teško komentarisati izglede za pregovore o mirovnom rešenju u Ukrajini u ovom trenutku.
Sukob na Bliskom istoku – 103. dan. SAD su izvele vazdušne udare na Iran nakon obaranja američkog helikoptera Apač, a Teheran je uzvratio napadima na američke ciljeve u regionu.
Sukob na Bliskom istoku – 103. dan. SAD su izvele vazdušne udare na Iran nakon obaranja američkog helikoptera Apač, a Teheran je uzvratio napadima na američke ciljeve u regionu.
Rat u Ukrajini – 1.568. dan. Ukrajinska vojska je pokrenula tokom noći i jutra napade na više ruskih gradova i regiona, a na meti su bili Moskva, Čeboksari, Novokujbiševsk, Rostovska oblast, kao i objekti infrastrukture u Vladimirskoj oblasti.
Nakon što je Mađarska ukinula veto, deblokirano je 6,6 milijardi evra iz Evropskog instrumenta za mir namenjenih Ukrajini, ali je izbio spor između Nemačke i Poljske oko njihove namene, piše "Ukrajinska pravda", pozivajući se na poljsku radio stanicu RMF.
Na društvenim mrežama i u opozicionim krugovima u Srbiji traju reakcije i kritike nakon najava o mogućem izlasku Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa na predstojeće izbore i promeni ranijih političkih stavova, navode mediji.
Do kraja dana na zapadu i jugu Srbije biće nestabilno vreme sa lokalnom pojavom plјuskova i sa grmlјavinom, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
Suosnivač kompanije Majkrosoft Bil Gejts danas će svedočiti iza zatvorenih vrata pred Kongresom Sjedinjenih Američkih Država, u okviru istrage o vezama sa pokojnim osuđenim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstajnom.
Norveški apelacioni sud odbio je zahtev Mariusa Borga Hojbija da bude pušten iz pritvora zbog teške bolesti svoje majke, uoči presude u postupku za silovanje.
Albanski premijer Edi Rama našao se usred ozbiljne političke krize dok protesti širom zemlje ne jenjavaju zbog kontroverznog turističkog projekta vrednog 1,4 milijarde evra, koji se dovodi u vezu sa Ivankom Tramp i Džaredom Kušnerom.
Da se nikad ne zna u kom pravcu mogu da vas odvedu spostveni talenti pokazuje i slučaj Amande Papas, koja je od meteorologije stigla do sopstvenog digitalnog brenda i novog poslovnog uspeha i sada pravi sadržaj za platformu Passes.
Američki glumac Mark-Pol Goselar (52), poznat po ulozi Zaka Morisa u seriji "Saved by the Bell", privukao je veliku pažnju javnosti nakon pojavljivanja na događaju Bel Medija Apfrants 2026 u Torontu.
Šarm francuske kinematografije i ovog leta vraća se pred domaću publiku kroz osmo izdanje Festival francuskog filma, koje će biti održano od 23. do 28. juna i od 2. do 5. jula u Beogradu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Nišu, Gornjem Milanovcu i Užicu.
Šesnaest godina nakon što je film "Društvena mreža" (The Social Network) prikazao uspon Fejsbuka, publika je dobila prvi uvid u dugo očekivani nastavak.
Festival francuskog filma biće održan od 23. do 28. juna u Beogradu, a potom od 2. do 5. jula u još pet gradova Srbije, najavljeno je danas na konferenciji za medije u Francuskoj ambasadi.
Poslednja epizoda serije "Porodca Soprano", poznata po iznenadnom prekidu slike, podelila je publiku - neki su ga smatrali genijalnim, drugi frustrirajuće neodređenim završetkom.
U sklopu ovogodišnjeg Urusai Con eventa u Sava Centru, organizujemo League of Legends 2v2 turnir. Ako želiš da sa svojim duo partnerom odmeriš snage protiv drugih ekipa uživo, ovo je prava prilika da se prijavite.
U sklopu ovogodišnjeg Urusai Con eventa u Sava Centru, u subotu 13. juna organizujemo Clash Royale 1v1 turnir. Ako aktivno igraš i želiš da odmeriš snage sa drugim igračima uživo, pozivamo te da se prijaviš.
Vraćanje kilometraže u Srbiji dobija novi oblik. Dok su dizel automobili godinama bili prvi na udaru, najnoviji podaci potvrđuju da prevaranti sve češće ciljaju i hibride i električne modele.
Dodge vraća Charger na evropsko tržište, a nova generacija biće dostupna i kao strujaš i kao benzinac. Evropski kupci već mogu da naruče automobil, dok prve isporuke počinju u septembru.
Automobilska okupljanja trebalo bi da budu prilika za druženje i razmenu zajedničke strasti prema automobilima. Međutim, ponekad završe u sukobu sa zakonom, što je bio slučaj i ovde.
Meksiko je dugo jedan od najvećih centara za proizvodnju automobila, u kom fabrike imaju gotovo svi veliki proizvođači. Sada bi mogli da dobiju i prvi ozbiljan domaći brend, pod nazivom Olinia.
Komentari 11
Pogledaj komentare