Automobili

Ponedeljak, 28.01.2013.

14:15

Huayra oborila rekord Top Gear-a

Paganijev novi model, Huayra, postavila je rekord na test stazi u emisiji Top Gear, kada je reč o automobilima koji se legalno mogu voziti na javnim putevima.

Default images

Devetnaesta sezona serijala Top Gear, koja je počela da se emituje u nedelju 27. januara, donela je uzbuđenje već u prvoj epizodi. Vozeći Pagani Huayru, test vozač Stig uspeo je da sa trona skine dosadašnjeg rekordera, model Ariel Atom V8.

Stig je obišao krug na pisti za 1 minut i 13,8 sekundi, dok je prethodno najbolje vreme iznosilo 1 minut i 15,1 sekundu.

Pogledajte video snimak vožnje:



Na stazi na kojoj Top Gear vrši testiranja novih modela, od Huayre su bili brži Pagani Zonda R, koja je svojevremeno ostvarila rezultat 1:08.5, kao i Ferrari FXX, sa 1:10.7, međutim ni jedan od ova dva automobila nije namenjan za vožnju na javnim saobraćajnicama.

Novi rekorder pogonjen je AMG-ovim 6.0 litarskim V12 bi-turbo motorom koji razvija 730 ks i makismalni obrtni moment od 1.000 Nm. Od 0 do 100 km/h Pagani Huayra stiže za 3,3 s, dok maksimalna brzina ovog modela iznosi 370 km/h.

Prva Huayra na prodaju za 2 miliona evra.

Pogledajte kako izgleda test vožnja modela Huayra.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

21 Komentari

Možda vas zanima

Svet

"Ormuski moreuz je otvoren"

Ministar spoljnih poslova Abbas Aragči izjavio je da je Ormuski moreuz zatvoren samo za Sjedinjene Američke Države, Izrael i njihove saveznike.

21:44

14.3.2026.

1 d

Podeli: