Tabu 0

04.07.2025.

14:23

Porastao broj registrovanih prostitutki

Broj registrovanih radnika u nemačkoj industriji seksa prošle godine porastao je za pet odsto, na 32.300. Stvarna brojka je u mraku i sigurno mnogo veća.

Izvor: dpa

Porastao broj registrovanih prostitutki
Shutterstock/Pixel-Shot

Podeli:

Nacionalni zavod za statistiku je u četvrtak saopštio da je 17 odsto registrovanih u prostituciji nemačkog državljanstva, 36 odsto rumunskog, 11 bugarskog, a osam odsto španskog.

Tri četvrtine registrovanih njih je bilo staro između 21 i 44 godine, 22 odsto starije, a tri odsto je imalo između 18 i 20 godina.

Nemački zakon nalaže registrovanje delatnosti prostitucije, a legalni bordeli moraju biti licencirani. Broj validnih licenci prošle godine je pao sa 2.310 na 2.250.

Zvanične brojke ne uključuju neregistrovane prostitutke, a procene njihovog broja kreću se od više desetina hiljada do nekoliko stotina hiljada.

Organizacija Solvodi (Solwodi), koja se stara o ugroženim ženama, procenjuje da se u Nemačkoj oko 250.000 ljudi bavi prostitucijom. To uključuje i žrtve trgovine ljudima.

Porastao broj registrovanih prostitutki
Shutterstock/Tero Vesalainen

Predsednica Solvodija Marija Deker (Maria Deceker) navodi da se broj bordela smanjuje dok se industrija seksa seli u stambene blokove, a ugovaranje na internet.

Registracija mnogima u prostituciji raznim povodima nije opcija, dodala je Dekerova.

Prema njenim rečima, društvo bi trebalo da ponudi veću podršku ilegalnim prostitutkama, uključujući programe za istupanje iz tog posla.

"Mi, kao društvo, ne smemo samo da skrećemo pogled na drugu stranu," dodala je.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: