28.11.2025.
7:37
Kejti Peri traži pet miliona od 85-godišnjeg veterana: Sudska drama šokira Holivud
Kejti Peri traži gotovo pet miliona dolara (oko 4.3 miliona evra) odštete od 85-godišnjeg veterana sa invaliditetom u sklopu dugogodišnjeg pravnog spora oko vile u kalifornijskom Montešitu.
Pevačica je luksuznu nekretninu vrednu 15 miliona dolara kupila pre više od pet godina, ali se prodaja pretvorila u pravu sudsku dramu, piše Daily Mail.
Početak spora
Peri (41) je vilu kupila 2020. godine od Karla Vestkota, osnivača kompanije 1-800-Flowers. Međutim, samo nekoliko dana kasnije, Vestkot je pokušao da odustane od prodaje, tvrdeći da je u trenutku potpisivanja ugovora bio pod uticajem jakih lekova protiv bolova. Njegovo povlačenje pokrenulo je pravnu bitku oko vile sa osam spavaćih soba i 11 kupatila, smeštene u elitnom komšiluku u kojem žive i Megan Markl i Oprа Vinfri.
Možda vas zanima
Bivši momak Kejti Peri: "Bio sam u vezi sa Džastinom Trudoom" FOTO
Reper Diplo šokirao je javnost tvrdnjom da je bio u vezi Džastinom Trudoom.
15:34
3.11.2025.
47 d
Orlando Blum progovorio o razvodu od Kejti Peri: "Bićemo dobro"
Nakon raskida sa pevačicom Kejti Peri, glumac Orlando Blum po prvi put je javno progovorio o svom emotivnom stanju i njihovom razvodu.
8:04
6.9.2025.
105 d
Sudska presuda i novi zahtev
Sudija je u maju 2024. presudio u korist pevačice, utvrdivši da je Vestkot bio priseban i da nije pružio "nikakve uverljive dokaze da mu je nedostajala sposobnost za sklapanje ugovora o nekretninama".
U novim sudskim dokumentima, podnetim 21. novembra, Peri tvrdi da joj Vestkot duguje novac za izgubljenu zakupninu i troškove popravki na vili.
Kejti od suda traži da Vestkotu naloži isplatu 4.718.698,95 dolara. Njeni advokati navode da pevačica ima "pravo na 3.525.000 dolara vrednosti zakupa" koje je izgubila zbog dugotrajnog spora. Uz to, potražuje i 1.343.401,95 dolara za neophodne popravke.
Nakon što se od ukupnog iznosa od 4.868.401,95 dolara oduzmu gubici koje je pretrpeo Vestkot (149.703 dolara), konačni traženi iznos iznosi spomenutih 4.7 miliona dolara.
Možda vas zanima
Pevačica prolazi kroz pakao: Zbog vile od 15 miliona dolara završila na sudu FOTO/VIDEO
Kejti Peri pokušava da "istera pravdu" u sporu sa bivšim vlasnikom njenog imanja u Santa Barbari vrednog 15 miliona dolara.
8:42
30.8.2025.
112 d
Kejti Peri umalo poginula od udara struje? VIDEO
Pevačica Kejti Peri ponovo se našla u središtu pažnje nakon incidenta na njenoj aktuelnoj turneji "The Lifetimes Tour".
15:52
21.8.2025.
121 d
Vestkotova strana priče
S druge strane, Vestkotovi advokati tvrde da Peri zapravo duguje novac. U dokumentima podnetim sudu u Los Anđelesu 7. novembra navode da je pevačica platila samo 9 od dogovorenih 15 miliona dolara za imanje, te da zato Vestkotu duguje 6 miliona dolara.
Njegov pravni tim dodaje da bi Vestkot pristao da od tog iznosa odbije troškove popravki, čime bi se dug smanjio na 5.740.418,18 dolara.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar